Új, nagyszabású Pablo Picasso kiállítás nyílt Londonban, több mint 130 darabbal a litográfiáktól a rajzokon át a kerámiákig. Ráadásul a tárlat teljesen ingyenesen látogatható.
Az új Pablo Picasso kiállítás a kubista zseni életének utolsó négy évtizedének munkáit mutatja be – írja a Secret London. A Picasso: Egy örökség című kiállítás nemrég nyílt meg a Halcyon galériában, a világhírű festő igen termékeny időszakából.
Vannak a kiállított darabok között papír- és kerámiaművek, a témáik pedig rengeteg mindent átfognak a művész szeretőitől és múzsáitól kezdve a mitológiai lényeken át az absztrakt önarcképekig.
A kiállítás hat téma köré rendeződik:
- Művész és modell
- A művész múzsái
- Alteregók
- Békére lelni
- Csendéletek és kerámiák
- Kreativitás, örökség és halál
Ezeken a témákon keresztül megfigyelhetjük, ahogy Picassót inspirálták az új emberek, ahogy küzdött a halandóságával, vagy ahogyan új formákkal és témákkal játszott. Az eredmény
számtalan olyan alkotás, amely tele van „humorral, csípős paródiával és szellemes önreflexióval”.
A Halcyon galéria a nemzetközi művészeti élet szupersztárjainak gyakran szokatlan kiállításairól ismert, valamint a baloldali tárlatokról. Korábban Andy Warhol és Bob Dylan alkotásait mutatták be többek között.
„Dühödt, leplezetlen képzelőerejével Picasso megváltoztatta a művészettörténet menetét, és a művészettörténet legnagyobbjai közé emelkedett – mondta Kate Brown, a Halcyon alelnöke és kreatív igazgatója. – Ez a kiállítás egyedülálló betekintést nyújt Picasso lenyűgöző és nyughatatlan kreativitásába a pályafutása utolsó négy évtizedében.”
Legutóbb Picasso azzal került a hírekbe, hogy nyoma veszett az egyik hihetetlenül értékes festményének Spanyolországban. Ugyanakkor ennek a hónapnak az elején Barcelona híres Picasso-múzeuma is ingyenesen látogatható volt.
(Forrás: Secret London, fotó: GettyImages, illusztráció)
london | pablo picasso | kiállítás | galéria | művészet | Halcyon galéria
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz
A frissen őrölt kávé nem csak a ráérős reggelek kiváltsága
Erdőterápia a zuhany alatt, avagy ilyen a stílusos lelassulás a Balatonnál
A legjobb programok azoknak, akik nem a hűvös szoba kanapéján töltenék július első napjait
Elképesztően stílusos a mozdulatlan szurkoló, aki a kongói válogatott kabalájává vált a vb-n
Itt a tavasz, a Roadster legújabb lapszáma pedig diadalmas dübörgéssel robog be az életünkbe! A hagyományoknak megfelelően kalandok sora követi egymást a magazin színes, szélesvásznú lapjain, tele inspiráló történetekkel és még inspirálóbb karakterekkel. Mit találhatunk a 220 oldalas magazinban? Elutazunk Varsóba és Szicíliába, találkozunk a szupersztárokat fotózó Agata Serge-zsel, a gyönyörű izraeli színésznővel, Efrat Dorral, megnézzük, hogyan tiszteleg egy párizsi galéria egy magyar belsőépítész előtt, kipróbáljuk, milyen az új Mercedes és Omoda, megmutatunk négy új és lenyűgöző hotelt, végigjárjuk a Dolomitokat egy Audi A6-tal, belekóstolunk Dubai legjobb éttermeibe, és találkozunk a zseniális divattervezővel, Abodi Dórával is. És ahogy mondani szokás, ez még messze nem minden, a magazin még ezeken kívül is rengeteg színes kalandot tartogat!
Különleges csomagajánlatok itt!