Ismerjük mindannyian a folyamatot: odamegyünk a check-in pulthoz, ahol vagy egy személy, vagy egy érintőképernyő fogad, beolvassuk a beszállókártyát és az útlevelet, lemérik a csomagot (ami izgalmas lehet, ha túl sokat pakoltunk), majd címkéket ragasztanak rá, és elindítják a futószalagon. De hova kerül valójában? Honnan tudhatjuk, hogy ugyanoda fog érkezni, ahová mi? Itt a válasz.
Az Alternative Airlines szerint a poggyászunk sorsa a repülőtértől függ. Általában egy helyiségbe kerül, ahol emberek vagy robotok válogatják szét, hogy aztán biztosan a megfelelő repülőgépen landoljon.
Ezután CT-szkennerrel vagy röntgengéppel átvizsgálják, és (ha gyanúsnak tűnik) ellenőrizik, mielőtt megkapja az engedélyt. Végül kocsikra rakják és a repülőgépre szállítják.
Hogyan veszítheti el a repülőtér a poggyászunkat?
Ez többféleképpen is megtörténhet, a legnyilvánvalóbb eset a rakodási hiba lehet, ami akkor is előfordulhat, ha a poggyászt helyesen címkézték fel.
Van még az a lehetőség is, hogy rossz repülőgépre pakolják, mert helytelenül címkézték, vagy átszálláskor rossz útvonalra téved.
A címkék egyébként megsérülhetnek vagy elszakadhatnak, ami azt jelenti, hogy adott esetben nehéz vagy akár lehetetlen azonosítani, hová kell kerülniük. Egyéb repülőtéri gondok, például a személyzethiány vagy az időjáráshoz okozta késések is befolyásolhatják a poggyászok hatékony vagy épp kevésbé hatékony kezelését.
Ha valaha is aggódtál már amiatt, hogy milyen tárgyakat vihetsz át a reptéri biztonsági ellenőrzésen, nem vagy vele egyedül. A power banktól kezdve bizonyos élelmiszereken át a folyadékokig aggodalmat okozhat a tiltott tételek cseppet sem elhanyagolható listája.
(Forrás: TimeOut, fotók: Getty Images, Unsplash)
utazás | bőrönd | repülőtér | sors | reptér | mi történik
A Balaton kapuja: Kenese Bay Garden Resort & Conference Hotel
Otthonos minimalizmus, avagy egy stílusos családi ház Szombathelyen

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!