Rembrandt egy ritka bibliai témájú festményét, az Ábrahám és az angyalok című képet árverezik el januárban New Yorkban.
A Sotheby’s aukcióján az előzetes becslések szerint akár 30 millió dollárt (8,9 milliárd forintos) is adhatnak a festményért. A tizenhat centiméter magas és huszonegy centiméter széles képet Rembrandt van Rijn 1646-ban festette. Az Ábrahám és az angyalok a művész két, még magánkézben lévő ótestamentumi alkotásának egyike.
A képet Mark Fisch, a New York-i Metropolitan Múzeum kuratóriumának tagja adja el, és a potenciális vásárlókat az is megnyugtathatja, hogy a Sotheby’s garantálja a hitelességét. Otto Naumann, a Sotheby’s alelnöke szerint a januári árverés
egyike az utolsó alkalmaknak, amikor valaki még egy ilyen jelentőségű Rembrandt-festményt megvásárolhat.
Hozzátette, hogy Rembrandt szinte összes többi hasonlóan fontos műve már brit magángyűjteményekben található.
Az Ábrahám és az angyalok a New York-i Frick-gyűjtemény 2017-ben megrendezett kiállításának központi darabja volt. A Sotheby’s szerint szinte biztosra vehető, hogy egy kereskedő beszámolójában, amelyet egy adásvételről írt 1647. március 28-án Amszterdamban, ez a festmény szerepelt.
Ez is érdekelhet:
(Forrás: MTI, Getty Images)
árverezés | rembrandt | sotheby’s | festmény | Ábrahám és az angyalok
Ilyen egyedi és domináns ízekkel tud kényeztetni a világ egyik legjobb rumja
Álomszülte szálloda Dánszentmiklóson, pazar fine dining étteremmel

Beköszöntött az ősz, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 13. száma. Mit találunk benne? Bejárjuk Japán izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik legszínesebb és leghíresebb dizájnerével, Karim Rashiddal, Nápolyban megkóstoljuk Olaszország negyedik legjobb pizzáját, és benézünk az Attolini szabódinasztia műhelyébe is. A Napa-völgyben teszteljük, milyen az új, elektromos Rolls-Royce, és elbeszélgetünk a W luxushotelben megnyitott Nightingale by Beefbar alapítójával, Riccardo Giraudival is. Elmegyünk egészen Dél-Koreáig, hogy megnézzük közelről, milyen a világ egyik leghangulatosabb kávézója, a Mudzsige panzió, ezen kívül pedig találkozunk még párizsi keramikusművésszel, Japánban dolgozó magyar építésszel, vitorlázógép pilótával, egy római napszemüveg brand alapítójával, és a születésnapját ünneplő Babel Budapest megálmodójával is. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!