Előfordulhat, hogy a hétköznapokban, mondjuk aláírásnál vagy megrendelésnél nem azt a nevet használjuk, ami az igazolványainkban szerepel. Például, mert a két keresztnévből csak egyet használunk, esetleg nem mindig írjuk ki a doktor előtagot.
Repülőjegy-foglalásnál azonban mindez végzetes lehet. Ilyenkor ugyanis pontosan egyeznie kell a jegyen szereplő névnek azzal, ami személyi igazolványban illetve útlevélben található. Egy ausztrál házaspár pedig ezt nemrég a saját kárán tanulta meg, 3200 dollárért (több mint egymillió forintért).
A Phil nevű férfi Londonból foglalt retúrjegyet kettőjüknek egy közvetítő oldalon keresztül, felesége keresztneve, a Katherine helyett viszont a becenevét, a Kate-et használta.
A felszállásnál megállították őket, mert a nő nevei nem egyeztek. A légitársaság azt mondta, hogy először le kell mondaniuk a jegyet a weboldalon, ahol foglalták, majd újra kell foglalniuk a megfelelő névvel. Ezt csak meglehetős ráfizetéssel tudták megtenni. Csak részben kapták vissza az első jegy árát, és lényegesen magasabb árat fizettek az új, javított jegyért. Nem tudták elérni, hogy átírják a nevet a jegyen.
Szóval érdemes nagyon résen lenni, és ha törzsutas fiókot vagy online utazási profilt használunk, ellenőrizzük, hogy nevünk megfelelően jelenik meg a jegyen.
A repülőjeggyel kapcsolatban még egy fontos szabály van, amiről nem szabad megfeledkezni, de nemcsak a repülőjegy miatt kerülhetünk bajba a repülés során.
(Forrás: Thrillist, képek: Getty Images)
repülőjegy | foglalás | hiba
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
![](https://roadster.hu/uploads/2024/12/roadster-18-promo.jpg)
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!