Karim Amr fotósorozata egészen különleges oldaláról, a magány szemszögéből örökíti meg Egyiptom piramisait és a végtelenbe nyúló sivatagát. A művész arra törekszik, hogy képei jól megkülönböztethetők legyenek a tipikus utazási fotóktól.
Egy-egy magányos alak, fa vagy a hold jelenik meg csupán a képeken a monumentális természeti és épített környezetben, hogy szimbolizálják a sivatag arcul csapó magányát.
A látványos felvételek között vannak olyanok, amelyeken a gízai piramisok hármasa emelkedik ki a homályos horizontból, máshol pedig a végtelen dűnék töltik ki az egész képet.
Szintén különleges az a fénykép, amelyen a horizontot markáns színblokk határolja.
A fotósorozat bemutatásának ideje egybeesik az Antoine de Saint-Exupéry, A kis herceg című alkotásából nyílt tárlat megnyitásával. Az író munkásságát és életét nagyban befolyásolta az afrikai sivatagban eltöltött idő, melyet a világ leggyönyörűbb és legszomorúbb tájának tartott.
A Karim Amr által készített tájábrázolás erősen párhuzamba állítható Saint-Exupéry vázlataival és üres tereivel.
(Forrás: Designboom, fotók: Karim Amr)
fotó | fotóművész | priamisok | gízai piramisok | EgyiptomEzért vacsoráznak mindig ennyire későn Spanyolországban
Párizs főpolgármestere nagy port kavaró bejelentést tett: szerinte minden orosz részt vehetne az olimpián

Izgalmas, színes és gazdag. Ha három szóval kellene jellemeznünk legújabb, jubileumi kiadásunkat, akkor ezeket a szavakat választanánk. Miért mondjuk ezt? Mert megjártuk Kappadókiát, Valenciát és Kelet-Tirolt. Találkoztunk a háromszoros olimpiai bajnok Szilágyi Áronnal, a világ egyik legérdekesebb újságírójával, Malcolm Gladwell-lel, a provokatív, magyar származású fotóssal, Pol Kuruczzal, plusz összehoztunk az eddigi legvidámabb borítónkat, amivel Budapestet ünnepeljük. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!