Egészen különleges kiállítás vonzza most mágnesként a műkedvelőket Barcelonába

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Roadster Google News oldalán is!

Újabb különleges kulturális élménnyel várja a látogatókat Barcelona egyik legismertebb épülete. A Casa Batllóban megnyílt a Gaudí-Miró-Gomis: Deconstructed című kiállítás, mely Antoni Gaudí, Joan Miró és Joaquim Gomis munkásságát állítja izgalmas párbeszédbe egymással.

A Fundació Joan Miró közreműködésével létrejött tárlat a Gaudí Év 2026 kiemelt eseménye. A kiállítás azt mutatja be, milyen szoros kapcsolat fűzte össze a világhírű építészt, a legendás festőt és szobrászt, valamint a katalán fotóművészt.

A közös nevezőt a természet iránti rajongás, a formákkal való kísérletezés és a katalán táj inspiráló ereje jelenti.

A látogatók eredeti Joan Miró-alkotásokat, köztük az 1970-ben készült The Warrior bronzszobrot, valamint a művész Gaudí-sorozatának grafikáit is megtekinthetik.

A kiállítás egyik legizgalmasabb része a Tomorrow Bureau stúdió által készített digitális installáció, mely új megvilágításba helyezi a három alkotó kapcsolatát. A modern technológia segítségével a látogatók olyan részleteket is felfedezhetnek az alkotásokban, amik eddig rejtve maradtak.

A Gaudí-Miró-Gomis: Deconstructed kiállítás 2027 januárjáig látogatható a Casa Batllóban.

(Forrás: Hypebeast, fotók: Casa Batlló)

művészet | barcelona | kultúra | Gaudi | kiállítás | tárlat

FOLYTASD EZZEL
Rendeld meg a Roadster magazin 24. számát!

Nyár, jó energiák, napfény és csillogás: a Roadster magazin legújabb száma nem kevesebbet ígér, mint hogy még magasabbra emeli ezt az önmagában is nagyszerű évszakot. A nyári lapszámunkban találkozunk a világhírű séffel, Nobu Macuhiszával, aki Robert De Niróval közösen több, mint hatvan hotel és étterem tulajdonosa. Beszélgetünk Makó Szilveszterrel, a hollywoodi sztárok sorával dolgozó fotóssal, és Szu Fudzsimoto japán építésszel is, aki korunk egyik legizgalmasabb alkotója. Elutazunk Marrákesbe, végigjárjuk a portugál El Caminót, és Erdélyben egy igazi tündérmesébe csöppenünk. A milánói dizájnhéten megcsodáljuk az új Hyundai-t, Koppenhágában megnézzük, milyen a pub, amit egy magyar vezet, és találkozunk a vicenzai mesterszabóval, Massimo Pasinatóval is.

Különleges csomagajánlatok itt!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Hirdetés
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom