A skót tojás sok szempontból hasonlít a Stefánia vagdaltra, aminek a magyar gasztronómiában nagy hagyománya van. A brit változat a nevét nem a skótokról kapta, hanem arról a helyről, ahol elsőként készítették.
Az eredeti recept szerint a tojásokat halpéppel borították, nem pedig darált hússal, mielőtt zsemlemorzsába hempergették és megsütötték. A skót tojás elkészítése nem túlságosan bonyolult, arra azonban nagyon kell ügyelni, hogy az étel akkor finom, ha a tojássárgája kissé még folyós állagú.
Hozzávalók:
- 6 nagy tojás
- 1 csésze liszt
- 1 csésze zsemlemorzsa
- 50 dkg sütni való sertéskolbász
- olaj
- mustár a tálaláshoz
Elkészítése:
- Négy tojást belerakunk egy kis lábasba, és felöntjük vízzel. Felforraljuk, majd lehúzzuk a tűzről, és fedő alatt három percig állni hagyjuk. Kivesszük a tojásokat, és jeges vízbe tesszük. Ha kihűlt, óvatosan meghámozzuk.
- A kolbászról lehúzzuk a héját, összetörjük, és négy részre osztjuk. Mindegyikből lapos pogácsát formázunk, majd a tenyerünkbe helyezzük, és beburkoljuk vele a tojásokat.
- A maradék két tojást felverjük, a lisztet és a zsemlemorzsát egy-egy tálba öntjük. A húsba csomagolt főtt tojásokat a szokásos módon bepanírozzuk.
- Egy serpenyőbe olajat öntünk, felhevítjük, és beletesszük a panírozott tojásokat. Öt-hat perc alatt készre sütjük, papírtörlőre szedjük, és lecsepegtetjük. Sózzuk, pici borssal meghintjük, majd frissen, mustárral kínáljuk.
Ha már a skót tojás jól megy, bátran emeljük a szintet. James Martin brit sztárszakács receptjével bebizonyítja, hogy a T-bone steak elkészítése nem is olyan nagy ördöngösség, mint ahogyan azt gondoljuk, hiszen néhány egyszerű alapanyaggal és tudatos konyhatechnológiai megoldásokkal bárki elkészítheti.
(Fotók: Getty Images)
tojás | egyszerű recept | recept | gyors recept | skót tojásEz a három ital segít elaludni és sokat javíthat az alvásod minőségén is
Lesújtó képet festenek Magyarországról ezek az adatok

Izgalmas, színes és gazdag. Ha három szóval kellene jellemeznünk legújabb, jubileumi kiadásunkat, akkor ezeket a szavakat választanánk. Miért mondjuk ezt? Mert megjártuk Kappadókiát, Valenciát és Kelet-Tirolt. Találkoztunk a háromszoros olimpiai bajnok Szilágyi Áronnal, a világ egyik legérdekesebb újságírójával, Malcolm Gladwell-lel, a provokatív, magyar származású fotóssal, Pol Kuruczzal, plusz összehoztunk az eddigi legvidámabb borítónkat, amivel Budapestet ünnepeljük. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!