A sült csirke rendkívül változatos módon elkészíthető. Kerülhet a tepsibe comb, mell és szárny is, a húsokat pedig különféle módon fűszerezhetjük. Közös azonban mindegyikben, hogy akkor az igazán finom, ha a csirke bőre roppan, a hús pedig szaftos marad. A szakértők szerint pedig egyetlen szabály megfogadásával mindig tökéletes lesz a végeredmény.
A legnagyobb hiba, amit a csirke sütésénél elkövethetünk, ha a sütés teljes ideje során alufólia alatt hagyjuk. Ha a húsra fóliát helyezünk, a nedvesség megszorul benne. Ettől ugyan a hús szaftos lesz, de a bőr nem válik ropogóssá.
Éppen ezért érdemes a sütés befejezése előtt tíz-tizenöt perccel leszedni az alufóliát és szép, pirosra pirítani a bőrt. Ráadásul a sütési folyamat során a csirke bőre karamellizálódik is, így nemcsak ropogós lesz, hanem még magasabb szintre emeli az ízek összjátékát.
Íme, további három szabály, amit érdemes megfogadni
- A csirke bőrét alaposan tisztítsuk meg és szárítsuk meg, mielőtt sütőbe helyezzük, így még roppanósabb lesz.
- Ha rácsos sütőedényt használunk, a hús alján lévő bőr is ropogósra tud sülni.
- Érdemes a húst a sütő közepén lévő rácsra helyezni, így egyenletesen fog sülni.
Bevált recept egy Michelin-csillagos étterem séfjétől
A sült csirke egyszerű étel, de a zsenialitása pontosan ebben van. A ropogós bőr, a szaftos hús, az ízletes köretek és mártások ellenállhatatlan kombinációjából születik meg a tökéletes vasárnapi ebéd. Mindenkinek megvan a maga módszere a csirke sütésére, de érdemes megfogadnunk egy Michelin-csillagos étterem séfjének tanácsait, hogy a fogást még magasabb szintre emeljük.
(Forrás: The Daily Meal, fotók: Getty)
praktika | sültcsirke | konyhai praktika | aranyszabály | tipp
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!