Ilyen még nem volt: Svájcban népszavazáson döntenek a korlátozások megszüntetéséről

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Roadster Google News oldalán is!

A népnek adják a döntés jogát a járványügyi korlátozásokkal kapcsolatban a svájciak. 

Vasárnap a svájciak népszavazáson döntenek az egyes koronavírus-járvány miatti korlátozások megszüntetéséről, miközben az esetszámok heti szinten 40-50 százalékkal nőnek, írja a BBC-re hivatkozva a Telex.

A „COVID-19 törvényről” szavaznak majd, ennek értelmében Svájc több milliárd svájci frank összegű segélyt szabadított fel a világjárvány által sújtott munkavállalók és vállalkozások számára, illetve előírta a védettségi igazolvány használatát nyilvános helyeken, rendezvényeken.

Svájcban eddig is enyhébb korlátozásokat vezettek be a járványidőszakban, mint a környező országokban, a kormány úgy próbált meg korlátozó döntéseket bevezetni, hogy közben ne sértse meg a demokratikus népakaratot. A lakosság a járványidőszakban szabadon mozoghatott kijárási korlátozások nélkül, az iskolákat csak pár hétre zárták be.

Szeptembertől döntöttek csak úgy, hogy a bárokba, színházakba, mozikba, sporteseményekre, éttermekbe és egyetemi órákra védettségi igazolvánnyal lehessen csak belépni.

A közvéleménykutatások szerint a svájciak többsége jóváhagyná a már hatályban lévő intézkedéseket, viszont az ország oltásellenes része (főleg a német nyelvterületű kantonok) hetek óta tüntet a korlátozások ellen. A népszavazást azután tartják, hogy pénteken új koronavírus-variáns jelent meg Izraelben, amit azóta már Európában is azonosítottak.

(Forrás: Telex, fotók: Unsplash)

koronavírus | korlátozás | demokrácia | covid-19 | népszavazás | covid

FOLYTASD EZZEL
Rendeld meg a Roadster magazin 24. számát!

Nyár, jó energiák, napfény és csillogás: a Roadster magazin legújabb száma nem kevesebbet ígér, mint hogy még magasabbra emeli ezt az önmagában is nagyszerű évszakot. A nyári lapszámunkban találkozunk a világhírű séffel, Nobu Macuhiszával, aki Robert De Niróval közösen több, mint hatvan hotel és étterem tulajdonosa. Beszélgetünk Makó Szilveszterrel, a hollywoodi sztárok sorával dolgozó fotóssal, és Szu Fudzsimoto japán építésszel is, aki korunk egyik legizgalmasabb alkotója. Elutazunk Marrákesbe, végigjárjuk a portugál El Caminót, és Erdélyben egy igazi tündérmesébe csöppenünk. A milánói dizájnhéten megcsodáljuk az új Hyundai-t, Koppenhágában megnézzük, milyen a pub, amit egy magyar vezet, és találkozunk a vicenzai mesterszabóval, Massimo Pasinatóval is.

Különleges csomagajánlatok itt!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom