Military órával kapcsol magasabb fokozatba az Evolvens Budapest

Bő másfél évvel ezelőtt még nem tudtuk, hogy a Bexei órákon túl is készülnek itthon prémium minőségű időmérők. Aztán 2017 tavaszán, az egyik legjobb hazai óravásáron, a Chronomeetingen ütköztünk bele az Evolvens órákba és Mezei Istvánba. Azóta folyamatosan követjük, mi történik a kis műhelyben, és most újra nyomós okunk van írni róluk.

Első alkalommal még az R-24T modellről beszélgettünk az órák megálmodójával, tervezőjével és gyártójával, azaz Istvánnal, de már akkor éreztük, nem egy tipikus egyslágeres előadó ül velünk szemben. Az akkor látott több tucat terv után egyértelmű volt, hogy hamarosan még komolyabb órák gördülnek le az Evolvens erősen limitált gyártósoráról.

A lökést végül egy véletlen jelentette: egy hivatásos katona is rábukkant a Facebookon az Evolvens órákra, és megkereste Istvánt, hogy csináljon a csapatának egy órát.

"Alapvetően jó volt az, amit csináltunk, de milyen jó lenne, ha jobban lehetne látni a számokat, vagy forgatható lenne a lünetta. Ez egy jó lökés volt: jött egy ember, aki tényleg szakértő" – meséli.

Így álltak neki a közös munkának, végül több személyes találkozó és prototípus után megszületett a Tactical–1 névre keresztelt military óra, amelybe azoknak is könnyű beleszeretni, akik egyébként nem rajonganak a katonai stílusért, csupán egy megbízható, rengeteg plusz funkcióval ellátott órát szeretnének, aminek a szíve már nem a korábbi, japán Miota, hanem a svájci, Sellita SW-200 szerkezet.

"Nem egy dizájntermék, hanem többcélú időmérő eszköz" – mondja róla István.

Ahogy a csukónkra szorítjuk, ezzel csak egyetérteni tudunk: a masszív tok viselete az első néhány órában felér egy komolyabb csuklóedzéssel.

A 141 grammos Tactical–1 órák nagy szilárdságú rozsdamentes acélból készülnek, természetesen zafírüveggel. Hogy ez a kombináció mennyire strapabíró, azt épp most teszteljük egy hosszabb indonéz túrán, Istvánék pedig még azt is tervezik, hogy átmennek rajta egy tankkal.

"Olyan masszív az óra, hogy simán bírnia kell".

A személyre szabhatóság, akárcsak a többi Evolvens óránál, itt is alapvetés: az időmérők egyedi sorszámot kapnak, belegravíroztathatjuk akár a saját vagy csapatunk nevét, választhatunk hozzá több különböző szíjat (NATO, bőr és szilikon), és három extra karcálló felületkezelést is.

A 200 méterig vízálló órák egyébként is robusztus, 49 mm-es tokját a komolyabb terepjárók gallytörő rácsához hasonló, levehető acél védőrács teszi még strapabíróbbá, és egyúttal akkora vizuális tűzijáték, hogy külön jár érte a taps.

És ha már a megjelenésnél tartunk, hiba lenne elsiklani a csomagolás mellett. A Tactical–1 órák ugyanis lőszeres ládákra hajazó, M19A1-es típusú, katonai dobozban érkeznek, garanciakártyával (öt év garancia jár minden órához), törlőkendővel, és még sok-sok apró, de igényes kiegészítővel.

Az órákat egyelőre csak előrendelni lehet, de az óra külön weboldalán pörgő visszaszámláló szerint már csak 27 napot kell várni a kiszállításig. Ez még pont elég idő arra, hogy jól megfontjuk, milyen összeállításban kérjük a svájci szerkezettel érkező elnyűhetetlen órákat...

Ez is érdekelhet:
Tíz óra, amit ismerned kell

Egy óra sokkal több, mint az életünk és az idő kapcsolata. Egy óra minden, amit magunkról és a világról gondolunk.

(Fotók: Evolvens Budapest)

gravírozás | magyar márka | brand | katonai | óra márka | tactical-1

FOLYTASD EZZEL

Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója

A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Rendeld meg a Roadster magazin 18. számát!

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Tényleg ez a világ legjobb luxusterepjárója? Most kiderül!
Hirdetés
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom