Olyan dolgot tesz Károly király a kastéllyal, ahol Erzsébet királynő elhunyt, amire soha nem volt még példa Meglepő, de nagyon várt lépés ez.
Először nyitja meg a kapuit az a kastély, ahol elhunyt II. Erzsébet királynő Eugenie hercegnő azt mondta a Balmoral kastélyról, hogy ez a legszebb hely a földön, ahol a "nagyi" a legboldogabb.