Az energiaárak világszerte az egekbe szöknek, itt az ideje, hogy konyhánkat is tudatosan használjuk, hiszen néhány apró szokás megváltoztatásával sokat spórolhatunk.
Európa-szerte rendkívül magasak lesznek idén télen az energiaszámlák, a háztartások, az éttermek és a vállalkozások pedig különböző spórolási trükköket kezdtek kidolgozni.
A koronavírus miatti két éves szünetet követően megnyitott a hagyományos adventi vásár, most azonban az energiaválság miatt a szokásosnál kevesebb jut a ragyogásból.
Úgy tudni, valamennyi trolibuszjárat helyett autóbuszok közlekednek majd, hét végén pedig az 1-es és 2-es villamosvonal teljes szakaszán villamospótló autóbuszok szállítják az utasokat.
A várakozások szerint az amerikaiak továbbra is hűségesek maradnak az országhoz, a háború és az energiaválság őket kevésbé érinti, mint az európai utazókat.
A drasztikus mértékben megemelkedett gáz- és villanyköltségeket a szállodák elkezdték áthárítani a vendégekre. A hotelek után pedig egyre több étterem is hasonlóan döntött.