Thaiföldön még fizetnének is érte, hogy Bangkok és Phuket helyett máshová menjenek az emberek

Thaiföld évek óta a legnépszerűbb úti célok közé tartozik, a gond csak az, hogy mindenki ugyanazt a pár helyet célozza meg az országon belül. Legfőbb ideje lenne felfedezni a többi részét is.

Egészen elképesztő,  mennyi turista járt Thaiföldön az elmúlt években. Ha a tavalyi adatokat vesszük alapul, nagyjából 38 millió látogató özönlött az országba, idén pedig több mint 40 millió emberre számítanak. A főváros Bangkok sorozatban harmadszor nyerte már el a világ leglátogatottabb városa címet, hiszen csak oda 20 millióan érkeztek 2018-ban. Ennek tükrében nem is csoda, hogy a Koh Phi Phi Leh szigeten található öblöt – Maya Bay – a tavalyi év végén le kellett zárni a turisták előtt; a tömeg veszélyeztette az öböl élővilágát, különösen a korallokat.

Ha akad tehát olyan pontja a földnek, ahol megfigyelhetők az elturistásodás következményei, akkor az Thaiföld.

A helyi képviselők szerint az jelenthetné a megoldást, ha sikerülne rávenni az embereket, hogy ne csak a legfelkapottabb helyeket (mint például Phuket és Pattaya) keressék fel, hanem az ország rejtettebb kincseit is. Mindezért cserébe még fizetni is hajlandóak.

A belföldi turizmus fellendítése érdekében a thai kormány már el is különített egy 135 millió forintnak megfelelő összeget, amelyet egy különleges program keretein belül osztanának szét. A terv az, hogy minden résztvevő 1500 bahtot (13 500 forint) kapna egy elektronikus rendszeren keresztül, amelyet aztán a projektben ajánlott vidéki régiókban, kisebb településeken költhetne el. A kormány az intézkedéstől azt reméli, segít fellendíteni az ottani gazdaságot, ami jelenleg az aszály miatt szenved.

A mi szempontunkból a dolog szépséghibája, hogy a programban csak thai állampolgárok vehetnek részt, a képviselők reményei szerint legalább tízmillióan jelentkeznek majd. Arról tehát egyelőre még nincs szó, hogy az országba özönlő turistáknak is fizetnének, ám ettől függetlenül még érdemes ellátogatni Thaiföldre, vagy Délkelet-Ázsia egy másik pontjára.

Máris adunk pár tippet:

Ezek Délkelet-Ázsia rejtett kincsei

Egzotikus kultúra, káprázatos történelmi nevezetességek és lenyűgöző természeti kincsek. Délkelet-Ázsia csodái.

(Képek: Getty Images)

overtourism | turizmus | thaiföld | thai | elturistásodás

FOLYTASD EZZEL

Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod

10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod

Rendeld meg a Roadster magazin 14. számát!

Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom