Milánót nem feltétlenül neveznénk feltáratlan titkokkal teli városnak, bár ha az ember jobban utána jár, és hajlandó a mainstream látnivalókat félrelökve nyomozni egy kicsit, találhat izgalmas dolgokat. Mint például ezt a kertet.
Az óvárosi Via Scaldasolén egy hatalmas kapu mögé rejtették ezt az alapvetően dizájngalériának kitalált elegáns helyet.
Ennél azért jóval több: a tavaly ősszel megnyitott kollektívumban bisztró, építészeti és dizájnstúdió is működik.
A Six Projektet David Lopez Quincoces és Fanny Bauer Grung, a helyi kötődésű Quincoces-Dragò & Partners stúdió építészei dolgozták ki, a keresztelő pedig Samuele Savio művészeti igazgató műve.
Tipikus milánói elemek bukkannak fel a kapu mögötti udvarban, igaz, némi meglepetésre trópusi növényzet is zöldell odabent. Maga az erkélyes, teraszos épület az óriási boltíveivel a 16. században alapított (azóta felújított) kolostor vaskos múltját idézi meg.
Bauer Grung elárulta, hogy a bútoroktól kezdve a növényzetig mindent úgy akartak láttatni, mintha örökké itt lennének.
A kontrasztos hangulatot a füstös, szürke falak és a klasszikus bútorok adják. A galériában vietnami vázák és modern skandináv bútorok egyesülnek nomád Altai-szőnyegekkel, Gabriella Crespi-asztalokkal, Gió Ponti-székekkel, valamint Le Corbusier és Pierre Jeanneret indiai motívumokat idéző karosszékeivel.
Ez is érdekelhet:
(Fotók: Six Gallery, Yatzer.com)
kolostor | milánó | six project | titkos kert
Ilyen épület még nemhogy New Yorkban, de az egész USA-ban sem volt
Ez az öröknaptár alig használható, mégis magával ragadó - miért?
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!