Megnyílt a Liszt Ferenc reptér új hotele, megnéztük, milyen lett

Vagány, a mai tipikus szállodai dizájnnál bátrabb enteriőrt kapott a kedden hivatalosan is megnyílt 167 szobás TRIBE Budapest Airport Hotel. Magyarország első számú közlekedési csomópontájánál nyílt a márka második hazai egysége a Groupama Aréna mellett lévő TRIBE Budapest Stadium után.

Két szálloda, egy bejárat: jobbra a 2018-ban megnyílt ibis Styles, balra az új TRIBE. A hotelt elsősorban a korán induló/későn érkező gépek utasai használják, olyanok, akik rövidebb időre érkeznek a városba – főleg külföldiek, de vidékről érkező magyar vendégek is vannak. Számukra roppant komfortos a hotel:

egy rövid, fedetett sétaúton eljutnak a hotelbe, ahol aztán mindent megkapnak, ami a nyugodt pihenéshez szükséges.

És ez szerencsére nem jelent ingerszegény környezetet: a közösségi tereket a brand fiatalos, játékos stílusa jellemzi, amelybe finoman elhelyezett műalkotások hoznak egyediséget, mint a Zsolnay csőkutyák és egyedi műalkotások. Vagy éppen egy tisztelgés Szerdahelyi László emléke előtt: a szálloda koncepcióját az Aspectus Architect építészének eredeti vázlatai alapján alakították ki (az iroda végezte az építészeti tervezést is), ugyanakkor a lifttel szembeni installáció Szerdahelyi – az Azok a fiúk együttes egyik alapítója – másik szenvedélyére, a zenére utal.

Ezek az alkotások, a dizájnbútorok és a funkcionális részek egységesen, egy határozott koncepcióba szerveződve jelennek meg, ami az este’r partners belsőépítészeit dicséri.

Logikusan extra zajszigetelést biztosít a szobák üvegezése, odabent az égvilágon semmit nem hallani a fel-le szálló repülőgépek hangjából, ellenben a látványukat lehet élvezni akár az ágyban fekve is. A 4*superior besorolású hotelben ugyanakkor nemcsak pihenni lehet:

jól felszerelt gym, 140 fős, 24 órán át üzemelő étterem jókora kültéri terasszal és egy hetedik emeleti skybar is várja vendégeket.

A skybar körpanorámát nyújt a 2-es terminálra, a kifutópályákra és a parkolóra is, bár nyilván nem az utóbbit nézegetik majd a koktélozó vendégek, akik reggelit már hajnali 4-től kaphatnak, de igény esetén elvitelre is összeállít nekik reggeli csomagot a szálloda.

A pihenés és az edzés mellett fontos szerepe van a hotel életében a 150 férőhelyes konferenciateremnek és a két tárgyalónak is.

A 2017-ben, Ausztráliában alapított TRIBE hotelmárka világszerte több mint húsz működő szállodával büszkélkedhet többek között Amszterdamban, Perthben, Londonban vagy Párizsban. A tervek pedig még ambiciózusabbak: jelenleg több mint 30 új szálloda fejlesztése van folyamatban, és még ennél is több áll előkészítés alatt.

Budapesten két TRIBE van, mindkettő a WING fejlesztésében valósult meg, a reptéren most átadott egységgel – amely egyben választ ad a Budapest Airport kapacitásbővítés iránti igényére – pedig a budapesti központú közép-európai ingatlanfejlesztő átlépte az ezer magyarországi szállodai szobát.

A megnyitó előadói: Francois Berisot, a Budapest Airport vezérigazgatója; Pauline Oster, a TRIBE Európa és Észak-Afrika régió alelnöke; Noah Steinberg, a WING vezérigazgatója és Palotai Csaba a TRIBE Budapest Airport hotel igazgatója

Végül egy felhasználási aspektust emeljünk ki: a hotelt nem kizárólag itt megszállók használhatják: miután egy rövid sétára van csupán a 2-es termináltól, megéri akár egy jó kávé kedvéért is felmenni a skybarba, és nézni a felszálló és landoló gépeket, esetleg választani valamit az étterem friss, nemzetközi kínálatából.

(Fotók: Tamás Pál)

nagy sztori | este’r partners | szálloda | budapest | Aspectus Architect | TRIBE Budapest Airport Hotel

FOLYTASD EZZEL

A Balaton kapuja: Kenese Bay Garden Resort & Conference Hotel

Otthonos minimalizmus, avagy egy stílusos családi ház Szombathelyen

Rendeld meg a Roadster magazin 19. számát!

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom