Nagyjából az elmúlt hétvégéig volt Velence olyan, mint amilyennek mindig is elképzeltük.
Szombaton már rengetegen keresték fel a Dózsepalotát, miután ismét látogatható lett a gótikus világi építészet egyik velencei remeke. Csak az újranyitás napján ezer darab jegyet adtak el, az emberek háromszáz méteres sorban álltak a Szent Márk téren. A 14. századi palotában természetesen kötelező az arcmaszk viselése és a megfelelő távolság betartása.
"Csodálatos érzés. Kicsit olyan volt, mint az első nap az iskolában. Néhányan már reggel nyolckor beálltak várakozni" – mondta a hirtelen visszatért érdeklődésre reagálva Maria Cristina Gribaudi, a velencei Polgári Múzeumok Alapítványának elnöke.
A városban egyébként megnyitottak a kávézók, a szuvenírboltok és az egyéb üzletek is. A Rialto környékét ismét ellepték a turisták, a gondolák újra csordogálnak a csatornákon. Ezzel kapcsolatban az alapítvány igazgatója, Gabriella Belli úgy nyilatkozott, hogy reméli, a jövőben valamivel csendesebb lesz a turizmus, ami nem jelenti azt, hogy kevesebb külföldit szeretne, hanem sokkal jobb szervezést és fenntarthatóbb modellt.
Ez is érdekelhet:
(Forrás: EuroNews, fotók: Pixabay)
rialto | olaszország | dózsepalota | beindult | turizmus | velence
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!