Egy friss nemzetközi rangsor szerint Norvégiában található a világ legfotogénebb autós útvonala. A fjordok, az északi-tengeri szigetek és a hegyek olyan látványt kínálnak, amit nem lehet megunni a közösségi médiában sem.
Az eCarsTrade az Instagram-bejegyzések számát vizsgálva kereste a világ legfotogénebb autóútjait.
A norvég Lofoten Scenic Route több mint 2,5 millió Instagram-bejegyzésben szerepelt, amivel messze megelőzte a világ számos ikonikus autós túraútvonalát.
A nagyjából 225 kilométer hosszú út a Lofoten-szigeteken halad keresztül, és bár akár egyetlen nap alatt is végigjárható, a legtöbben több napot szánnak rá, hogy kiélvezzék a táj minden részletét.
Nyáron az éjféli nap, télen pedig az északi fény teszi még különlegesebbé.
Az út a Raftsundet-szorosnál kezdődik, ahol a látogatók Norvégia egyik legszűkebb fjordját, a lenyűgöző Trollfjord-ot is megcsodálhatják. Innen az út meredek hegycsúcsok, fehér homokos strandok és színes faházakkal tarkított halászfalvak között vezet tovább egészen a Moskenes-sziget déli csücskében fekvő Å településig.
Az út mentén számos panorámapont, kilátó és kisebb kitérő várja az utazókat, de a környék számos további programlehetőséget is kínál. Saslesek, tőkehalas hajókirándulások és kajaktúrák várják az érdeklődőket.
A rangsor második helyén az amerikai Route 66 végzett, míg a harmadik helyet Írország híres Wild Atlantic Way útvonala szerezte meg.
Az első ötbe bekerült Ausztrália Great Ocean Road-ja és az Egyesült Államok keleti részén futó Blue Ridge Parkway is.
(Forrás: Travel + Leisure, fotók: Getty)
Lofoten Scenic Route | utazás | autós kirándulás | autóút | toplista | norvégia
A szemüveg, amiben önmagad lehetsz
Sportfotózás mobillal? Ezzel a Leica-kamerás Xiaomi-telefonnal bámulatos képeket lehet lőni
Valójában ennyit fizet a vevő a híres egyeurós olasz házakért
Kiderült, melyik a világ legdrágább úti célja 2026-ban
Rendkívüli beavatkozással próbálják megmenteni Görögország ikonikus hajóroncsát
Öt elv, amitől zseniálisak a holland bicikliutak
Nyár, jó energiák, napfény és csillogás: a Roadster magazin legújabb száma nem kevesebbet ígér, mint hogy még magasabbra emeli ezt az önmagában is nagyszerű évszakot. A nyári lapszámunkban találkozunk a világhírű séffel, Nobu Macuhiszával, aki Robert De Niróval közösen több, mint hatvan hotel és étterem tulajdonosa. Beszélgetünk Makó Szilveszterrel, a hollywoodi sztárok sorával dolgozó fotóssal, és Szu Fudzsimoto japán építésszel is, aki korunk egyik legizgalmasabb alkotója. Elutazunk Marrákesbe, végigjárjuk a portugál El Caminót, és Erdélyben egy igazi tündérmesébe csöppenünk. A milánói dizájnhéten megcsodáljuk az új Hyundai-t, Koppenhágában megnézzük, milyen a pub, amit egy magyar vezet, és találkozunk a vicenzai mesterszabóval, Massimo Pasinatóval is.
Különleges csomagajánlatok itt!
