A virtuális valóság technológiájának köszönhetően most bárkiből asztronauta lehet, sétálhat egyet a Holdon, és célba veheti a Napot.
Egy brit szobrász, Anthony Gormley szobrok helyett ezúttal valami egészen mást alkotott. Egy asztrofizikus közreműködésével megteremtette a lehetőségét, hogy vr-szemüveg segítségével sétálhassunk a Hold felszínén.
A tizenöt perces utazás a Földről indul, egészen konkrétan egy paradicsomi szigetről, majd hirtelen elhagyjuk a bolygót, átszeljük a sztratoszférát, és megérkezünk a Holdra, ahol minden lépésünkből esetlen ugrás lesz az alacsony gravitáció miatt. A látogatók egy joystick, illetve a saját mozdulataik segítségével navigálhatnak az űrben, miközben átélik a súlytalanság állapotát.
A Hold felszínét hihetetlen részletességgel, abszolút profi módon dolgozták ki a NASA által biztosított információk alapján.
Néhány percnyi holdsétát követően ismét jön az utazás, az utolsó állomás nem más, mint a Nap közepe. "A legközelebbi szomszédunk a Hold, ez a projekt pedig lehetővé teszi, hogy megtapasztaljuk az óriási nyílt tereit és krátereit, valamint újraértelmezzük az elménk és testünk kapcsolatát" – magyarázta Anthony Gormley.
Az sem véletlen, hogy épp az idén ünnepeljük az első sikeres holdra szállás ötvenedik évfordulóját. Ezidáig mindössze tizenkét ember lépett a Holdra, most – ha csak virtuálisan is – bárki az asztronauták nyomdokaiba léphet, aki ellátogat Londonba, és szerez egy jegyet a Lunatick névre keresztelt vr-utazásra.
Ez is érdekelhet:
(Képek: Dezeen)
hold | london | kiállítás | űrhajós | Virtuális
Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod
10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod
Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!