Kié lesz a Roadster magazin címlapján megjelent Weiler Péter mű nem felcserélhető tokenje?
Mint arról beszámoltunk: első alkalommal került NFT alkotás magyar sajtótermék címlapjára, ez a mű az egyik legnevsebb hazai képzőművész, Weiler Péter erre a célra készített Kefirszünet a metaverzumban című műve, ami a Roadster március 16-án megjelent nyomtatott kiadásának címlapján látható.
Az NFT-alkotásból egyetlenegy példány érhető el, a befolyt összeget Weiler Péter jótékony céllal az Autistic Art Alapítvány részére ajánlja fel, akik önálló életvitelre nem képes autista fiatalok lakóotthoni ellátását biztosítják.
Az úttörő megoldás történetét alaposan elmeséltük a magazinban, illetve kissé kevésbé alaposan egy online cikkünkben, most viszont megosztjuk, hogyan folytatódik a digitális műalkotás története.
Ahogy korábban megírtuk, március 16-án elindult a licit, amely két hétig tart. Ahogy egy NFT-hez illik, megtalálható egy NFT-piacon, méghozzá a Foundationon. Aki erre kíváncsi, annak csak meg kell vennie a magazint és a 137. oldalon lévő QR-kód segítségével máris megnézheti az alkotást.
A március 31-ig tartó, az NFT-re és az ahhoz kapcsolódó fizikai, 80x80cm-es műtárgyra vonatkozó liciten bárki részt vehet, aki rákattint az Autistic Art honlapjára.
A Kefírszünet a metaverzumban című alkotás kikiáltási ára 750 ezer forint, az NFT-t a művész közvetlenül a nyertes licitáló kripto-tárcájára utalja majd el.
Itt a lehetőség, hogy egyszerre jótékonykodj és legyél egy úttörő NFT-alkotás büszke birtokosa!
(Fotó: Hartyányi Norbert)
képzőművészet | alkotás | kefírszünet a metaverzumban | nft címlap | weiler péter
Ezt a két koncertet vétek lenne kihagyni az ősszel
Őszinte, szórakoztató és sorsfordító – Így lett a Körvonal az ország kedvenc játéka

Beköszöntött az ősz, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 13. száma. Mit találunk benne? Bejárjuk Japán izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik legszínesebb és leghíresebb dizájnerével, Karim Rashiddal, Nápolyban megkóstoljuk Olaszország negyedik legjobb pizzáját, és benézünk az Attolini szabódinasztia műhelyébe is. A Napa-völgyben teszteljük, milyen az új, elektromos Rolls-Royce, és elbeszélgetünk a W luxushotelben megnyitott Nightingale by Beefbar alapítójával, Riccardo Giraudival is. Elmegyünk egészen Dél-Koreáig, hogy megnézzük közelről, milyen a világ egyik leghangulatosabb kávézója, a Mudzsige panzió, ezen kívül pedig találkozunk még párizsi keramikusművésszel, Japánban dolgozó magyar építésszel, vitorlázógép pilótával, egy római napszemüveg brand alapítójával, és a születésnapját ünneplő Babel Budapest megálmodójával is. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!