A kritikák ellenére vitték, mintha ingyen lenne.
A Bloomberg írta meg, hogy a Wizz Air All You Can Fly éves bérletéből két nap alatt tízezer darabot értékesítettek, ezért azt fontolgatják, hogy újabbakat bocsátanak ki.
A magyarországi székhelyű cég korlátlan repülésre használható bérletei 499 euróba, azaz 196 ezer forintba kerülnek. Az első körben eladott bérletek öt millió eurót (1,9 milliárd forintot) hoztak a fapados légitársaságnak az amúgy csalódást keltő idei nyári szezon végén.
A bérletet sok kiritka érte, mivel a feltételek között szerepelt, hogy csak három nappal az indulás előtt foglalható vele jegy (ha maradt még) a repülőkre, minden lefoglalt út után 10 eurós (négyezer forintos) foglalási díjat kell fizetni, és a foglalás nem tartalmaz poggyászt és helyválasztási lehetőséget.
A Wizz Air számára egyértelmű siker az akció, amely ebben a hónapban csökkentette éves profitkilátásait. A cég ezzel azonban nincsen egyedül, más európai légitársaságok is csökkentették nyereség-előrejelzéseiket a repülőjegyek árának jelentős csökkenése miatt.Michael O’Leary, a rivális Ryanair vezérigazgatója korábban „marketing átverésnek” nevezte a Wizz Air ezen ajánlatát, mondván nem lesz szabad hely a repülőgépeken, ha az ügyfelek csak három nappal a járat indulása előtt foglalhatnak. A Wizz Air szerint O’Leary hozzászólása nem csak, hogy provokatív, de nem is igaz.
(Forrás: 24.hu)
all you can fly | Michael O'Leary | Ryanair | wizz air | éves bérlet | repülés
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz
A frissen őrölt kávé nem csak a ráérős reggelek kiváltsága
Erdőterápia a zuhany alatt, avagy ilyen a stílusos lelassulás a Balatonnál
Két közeli hely is felkerült Európa legjobb útközbeni megállóinak listájára
Egyetlen banális trükk, amivel hosszú perceket nyerhetsz a reptéri ellenőrzésnél
Nyár, jó energiák, napfény és csillogás: a Roadster magazin legújabb száma nem kevesebbet ígér, mint hogy még magasabbra emeli ezt az önmagában is nagyszerű évszakot. A nyári lapszámunkban találkozunk a világhírű séffel, Nobu Macuhiszával, aki Robert De Niróval közösen több, mint hatvan hotel és étterem tulajdonosa. Beszélgetünk Makó Szilveszterrel, a hollywoodi sztárok sorával dolgozó fotóssal, és Szu Fudzsimoto japán építésszel is, aki korunk egyik legizgalmasabb alkotója. Elutazunk Marrákesbe, végigjárjuk a portugál El Caminót, és Erdélyben egy igazi tündérmesébe csöppenünk. A milánói dizájnhéten megcsodáljuk az új Hyundai-t, Koppenhágában megnézzük, milyen a pub, amit egy magyar vezet, és találkozunk a vicenzai mesterszabóval, Massimo Pasinatóval is.
Különleges csomagajánlatok itt!