6+1 tipp a tökéletes hétvégi bringatúrához

Ha hétvégére egy tartalmas, izgalmas programot szeretnénk szervezni, a biciklitúrával biztosan nem lőhetünk mellé. A friss levegőn, a szabad ég alatt az egész család – vagy a teljes baráti társaság – jól érzi majd magát, ha azonban szeretnénk elkerülni minden lehetséges kellemetlenséget, érdemes egy kicsit előre tervezni. Lássuk, hogyan tehetjük a bringatúrát felejthetetlenné és problémamentessé!

1. Válasszuk ki előre az útvonalat

A tökéletes biciklitúra megszervezésének első lépése az útvonal kiválasztása. Gondoljuk át, hogy milyen terepen szeretnénk haladni: ennek során vegyük figyelembe azt is, hogy gyerekek vagy idősebbek is velünk tartanak-e, hiszen számukra egy enyhébb emelkedő is megterhelő lehet. Szerencsére számos kerékpáros útvonaltervező alkalmazás közül válogathatunk, ahol ellenőrizhetjük a részletes térképeket, a szintemelkedésre vonatkozó adatokat és akár a környék látnivalóit is. Ezt az applikációt érdemes letölteni a telefonunkra, így menet közben is könnyen megbizonyosodhatunk arról, hogy jó úton járunk.

2. Ellenőrizzük a kerékpárt

Ahogy az autó állapotát, úgy a biciklit is érdemes átvizsgálni egy hosszabb út előtt, hiszen biztosan nem szeretnénk, ha az erdő közepén kellene annak szerelésével foglalkoznunk. Indulás előtt vizsgáljuk meg a fékeket, a váltókat és a kerekeket, és csak akkor induljunk útnak, ha minden alkatrész jól működik. Az sem árt, ha a biztonság kedvéért magunkkal viszünk egy kisebb szerszámkészletet az esetleges apróbb javításokhoz, így felkészülhetünk a kellemetlen meglepetésekre is.

3. Készüljünk fel az időjárás változására

Indulás előtt minden bizonnyal utánanézünk annak, hogy a hétvége során milyen időjárás várható, a változásokra azonban ilyenkor is érdemes felkészülni. Egy hirtelen zápor bármikor előfordulhat, ezért a táskából ne maradjon ki az esőkabát, de azt se felejtsük el, hogy a hegyekben vagy az erdős területeken jóval hidegebb lehet, mint a városban, ezért egy melegebb pulóver vagy egy széldzseki is hasznos útitársunk lehet.

4. Vigyünk magunkkal elegendő élelmet és vizet

A többnapos túra során biztosan meg fogunk állni olykor egy étteremben vagy egy kisbolt közelében, az energia és a folyadék folyamatos pótlása azonban nagyon fontos, így mindig legyen nálunk valamilyen könnyen fogyasztható élelmiszer és egy nagy kulacs víz. A kiszáradás komoly veszélyeket rejt magában, ha pedig egy legyengült útitársunk nem tud megfelelően koncentrálni, akár súlyos balesetet is szenvedhet, amit biztosan szeretnénk elkerülni.

5. Tervezzünk pihenőket

Ha a célunk nem egy intenzív, két napos edzés, akkor a biciklitúrán nem érdemes túlterhelni magunkat. Tervezzük meg előre, hogy hol fogunk pihenőt tartani: ez lehet egy étterem közelében vagy a természet lágy ölén, a lényeg, hogy adjunk időt kifújni magunkat. A pihenés során beszélgethetünk, de egy gyönyörű mező vagy park tökéletes helyszínt nyújthat a romantikus könyvek olvasásához is, a lényeg az, hogy egy kicsit felfrissüljünk és megújult energiával vethessük bele magunkat a bicajozásba.

6. Viseljünk kényelmes ruházatot

A gyakorlott kerékpárosoknak ezt persze mondani sem kell, a megfelelő öltözet azonban elengedhetetlen ahhoz, hogy komfortosan érezzük magunkat tekerés közben. Válasszunk kényelmes nadrágot, de arra figyeljünk, hogy testhezállóbb darabot viseljünk, ellenkező esetben annak szára beakadhat a bicikli pedáljába, ami balesetekhez vezethet. A felsőruházat legyen réteges, így egy melegebb szakaszon egyszerűen levehetjük a pulóvert, és elkerülhetjük azt, hogy már az első kilométereken beleizzadjunk a ruhánkba.

+1: Élvezzük a túrát!

Indulás előtt érdemes megtenni a szükséges előkészületeket, a legfontosabb feladatunk azonban természetesen az, hogy a bringatúrán jól érezzük magunkat. Válasszunk olyan útvonalat, ami minden résztvevő számára teljesíthető, és ne feledkezzünk meg a szünetekről sem: a baráti beszélgetések, a romantikus könyvek olvasása tökéletesen kiegészíthetik a hétvégi programot, hagyjunk tehát elég időt a pihenésre is!

pr

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 18. számát!

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom