Lenyűgöző signature koktél választékkal és minőségi nemzetközi konyhával várja a hazai közönséget a Port de Budapest bárétterem az Erzsébet híd pesti hídfőjénél. Esténként élő képeslapot játszik a Gellért-hegy és a naplemente a túlparton, miközben élő zenét kever egy DJ az egykori hajóállomáson. Nem kell tehát sokáig keresned az idilli helyet egy teraszon töltött délutánhoz, estéhez – és nincs is értelme tovább keresned.
Budapest azért is jó hely, mert jóformán bárhol rábukkanhatunk valamilyen különlegességre. A Duna-parton sétálva amúgy is hamar kiszakadunk a nagyvárosi pörgésből, hát még ha betérünk a Nemzetközi Hajóállomás melletti – egykor hozzá is tartozó – épületbe, ahol most a Port de Budapest báréttermet találjuk.
Tökéletes lokáció: a város közepén van, a Szabadság híd és az Erzsébet híd között, kicsivel közelebb az utóbbihoz. Ha betérünk, magunk mögött hagyjuk a Belgrád rakpart forgalmát, ellenben feltárul a panoráma, a hidak a Duna mellett a Gellért-hegyre.
Simán hozza egy rooftop bár és egy hajó élményét, miközben nincs a magasban, és nem ring alattunk a fedélzet.
Vagyis jöhetnek tériszonyosok és tengeribetegségre hajlamosak is; igazából jöhet mindenki, mert bár a hajóállomás és a belvárosi környezet nemzetközi, a vendéglátásra nyitó Mellow Mood Hotels csoport főként a magyar vevőkörnek szánja a Port de Budapestet. Mellettük szól, hogy már letették a névjegyüket a szektorban olyan sikeres éttermekkel, mint a Párisi Passage vagy a Baalbek.
Nem lepődnénk meg, ha hamar kialakulna a törzsközönség: a nagyjából 80 főt befogadni képes helyet lényegében azonnal otthonosnak érezzük, de egy nagyjából 25-30 fős szeparált teraszt is tudnak nyújtani a privát rendezvényekhez.
A nyitottság adott: a csapattal eltöltött délelőtt végére nyilvánvalóvá vált, hogy egy szuper dinamikájú baráti társaságba csöppentünk, ahol mindenki kiélheti a maga szenvedélyét, és egymást segítve dolgoznak a Port fellendítésén. Nyitottság alatt ugyanakkor nemcsak a személyiségüket érjük, mivel csak áprilisban nyitott a hely,
a konyha nemzetközi fogásokat kínál, amiből majd idővel letisztulhat, mi jön be a legjobban a vendégkörnek.
Fish & chips, Angus sajtburger, Tagliatelle pomodoro, New York Strip szerepel az étlapon, de hamarosan felkerül a borjú bécsi is petrezselymes burgonyával. Vagyis nyitnak a hazai közönség felé, miközben a fő szervezőelv a minőség: a NY Strip például prime minősítésű érlelt hátszínből készül, a Fish & chips friss tőkehalból, saját, sok év alatt kikísérletezett zöld mártogatóssal megbolondítva, ropogósan elkészítve.
Viktor és Patrik összeszokott kettőst alkot:
Hasonló a helyzet a desszerteknél is, ahol most a fagyi mellett a valódi belga csokiból készülő Somlói választható, de hamarosan felkerül az étlapra a jolly joker sajttorta is.
Mindezt Varju Viktor corporate chef foglalta össze, aki afféle szakmai mentorként irányítja Schmiedt Patrik konyhafőnököt. „Feltálalhatunk tehát egy kiadós ebédet, ugyanakkor itt elsősorban a snackek, falatkák működnek – jegyzi meg Viktor, nyomban kitérve olyan finomságokra, mint a kézműves hazai Csíz sajtműhelytől beszerzett baracskai grillsajt vagy éppen a feketeáfonyával és kaláccsal felszolgált Libamáj mousse.
Ám legyen szó bármilyen finom ételekről, a Port igazi vonzereje sokszor a koktélokban rejlik. Klasszikus lényegében nincs a kínálatban, Gerhát Tomi bármenedzser ellenben mintegy harmincféle signature koktélt készít;
kettő közülük kiemelt koktél: a Lisa és a Liberty, ami a háttérben elegáns képeslapként meghúzódó két hídról kapta a nevét.
„Hidat még nem kóstoltam” – feleli Tomi a szellemesnek szánt kérdésünkre, hogy milyen ízt lehet keverni a hidak nyomán. A koktélokat a hidak neve alapján határozták meg: a Lisa egy könnyedebb, pasztellszínű csoda licsivel, körtével, ananász- és áfonyalével, megbolondítva szecsuáni borssal, „amit nem is tudsz hová tenni, csak valahol a háttérben érzed az ízét”. A Liberty egy bátrabb, intenzívebb, erőteljesebb koktél, Espresso Negroni kávéval és belga csokival, Camparival, Malfy Originaléval.
Balra készül a Liberty, jobbra pedig már ott áll Lisa mellett:
Mindkettő kiváló, noha nagyon mások, úgyhogy innentől kíváncsiak vagyunk, mi mindent képes még mixelni Tomi. Ha már mixelés: aki nagyon hiányolná a klasszikusokat (bár nem látunk erre okot), kérhet saját variánst a pultnál, bár szerintünk jobban teszi, ha választ a kínálatból olyat, ami közel áll ahhoz.
Az étterem déltől éjfélig tart nyitva, csütörtöktől vasárnapig esténként DJ szettek dobják fel a hangulatot, míg hétvégén Daytime DJ is szórakoztat. Merő önzésből mi a Sunset DJ-re szavazunk, mert akkor a koktélok, a zene és a finom falatok mellett a Gellért-hegy ívét végigkísérő naplemente látványát is megcsodálhatjuk.
Demján Balázs üzletvezető és stábja egy nagyon hangulatos, jól kitalált „desktop bárt” hozott létre, ahol igény esetén a pergola és a felhúzható üvegfalak még a dunai széltől is megóvnak. Ráadásul további izgalmas ötleteken is gondolkoznak, de nekünk, vendégeknek ezzel nem kell törődnünk, egyszerűen csak térjünk be, és élvezzük a sokrétű élményt, amit a kikötői épületben kínálnak.
Port de Budapest
Belgrád rakpart 23.
Facebook I Instagram I TikTok
A cikk elkészültében együttműködő partnerünk volt a Port de Budapest.
(Fotók: Veszely Bence / benceveszely.com, panorámaképek, koktélokkal koccintás: Polyák Attila)
mellow mood | szponzorált tartalom | nagy sztori | Port de Budapest | koktél
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!