A kávéfőzők hosszú távon csak akkor őrzik meg jó állapotukat, ha rendszeresen tisztítjuk azokat. Azonban rengeteg tévhit kering a kávégépekkel kapcsolatban, és nem igazán tudjuk, hogy melyik igaz, melyik hamis. Mire kell figyelni? Mit takar a karbantartás? Ehhez szükség van bármiféle eszközre?
A következő pár sorban most tiszta kávét öntünk a pohárba, és választ adunk ezekre a kérdésekre, hogy minden olajozottan menjen. Tartson velünk Ön is!
A tisztításról - Mikor, hányszor, mennyi idő elteltével?
A legnehezebb talán az, hogy felismerjük az időt, amikor tisztításra szorul az eszköz és rájöjjünk arra is, hogy milyen rendszerességgel kell ezeket a kis karbantartásokat beiktatni. A Kávégép Bolt vízkőtelenítő termékei például egy igen gyakori problémára hívják fel a figyelmet, a vízkő eltávolítására. Ez a kemény víz miatt rakódhat le. A folyamatos elmosogatás lényeges, ugyanis ha túl sokáig nem foglalkozunk a higiéniával, akkor bizony nagyon vastag vízkőréteggel kell majd szembenéznünk.
A vízkődarabok könnyen eltömíthetik a készülék járatait, és lassan azt vesszük észre, hogy már csak a szerviz segíthet rajtunk.
Mikor kell tisztítani a kávéfőzőt? Ha szabad szemmel látható a vízkő és ha az automata gép kijelzi. Árulkodó jel lehet az is, hogy a kávéfőző a kelleténél lassabban vagy hangosabban dolgozik.
A tisztításról - Mivel és hogyan?
Az automata kávégépek leírásában általában talál leírást arra vonatkozóan, hogy mivel érdemes tisztítani azokat. Amennyiben nem egy adott márkát ajánl, akkor egy, a háztartási készülékekhez való vízkőeltávolító is bőven megteszi. A környezetbarát módszerek közé soroljuk a citromsavat is.
Most jön a nagy leleplezés! Ugye Ön is hallott már az ecet csodás hatásairól? Kipróbálná a kávégépen? Ne tegye! Persze, az ecet valóban oldja a vízkövet, de savként működik, így nem is realizáljuk, hogy a masina belsejét egyaránt marja.
A kávéfőző tisztítása otthon néhány egyszerű lépésben
Az automata darabok esetében elég betölteni a megfelelő tisztítószert, majd elindítani a programot. A kotyogós vagy a presszó kávéfőző már más tészta. Ilyenkor a következőképpen kell eljárnia:
Először is töltse meg a víztartályt langyos vízzel ¾-ig. Ezután tegyen bele egy evőkanál citromsavat és egy kis vízkőoldót. Addig várjon, amíg feloldják a kellemetlen szennyeződéseket. Ezt követően öntse ki a vizet felül. Ilyenkor nem szabad átfőzni a rendszert, ugyanis a feloldódott vízkő képes károkat okozni.
Ismételje meg még egyszer a folyamatot, aztán már átfőzheti a vizet egy kevéske citromsav/vízkőoldó alkalmazásával. Az utolsó lépés ugyancsak az átfőzés, de ezt már csak víz kíséretében tegye! Készen is van!
Ne feledje, a rendszeres tisztítással megnövelhető a kávéfőző élettartama, így hosszú éveken át hasznosíthatja kedvenc eszközét, készülékét. Mindez csak egy kis odafigyelést igényel.
(Szponzorált tartalom)
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!