Bár remélhetőleg messze még az ideje, de nincs abban semmi rossz, ha elkezdünk azon gondolkodni, életünk alkonyára fordulva hol és milyen körülmények között szeretnénk reggelente felébredni.
A legtöbben bizonyára egzotikus szigetről, esetleg hegyek között megbújó csendes, békés kistelepülésről álmodozunk, ahol a zöldséges már előre bekészíti kedvenc gyümölcseinket, a pékségben félreteszik nekünk a még meleg péksüteményt, esténként pedig a tornácon ülve hagyjuk, hogy a lenyugvó nap sugarai simogassanak.
Akad egy hely, ami nagyjából mindet megadja.
A Time magazin cikkében lehetett olvasni arról, hogy az Egyesült Államokban egyre többen tervezik nyugdíjaséveiket egy távoli országban eltölteni. Rengeteg előnye van ennek: kevesebbe kerülhet, az elköltözők magasabb életszínvonalat tudnak biztosítani maguknak a pénzükért, nem utolsósorban pedig megismerkedhetnek egy teljesen más kultúrával.
A Karib-térség vagy Olaszország romantikusabb vidékei pazar opciónak tűnnek a nyugdíjasévek kiélvezéséhez, egyes adatok szerint azonban mégsem ez a két terület számít a legjobbnak megfizethetőség és minőség tekintetében,
hanem a Peruban található Cusco.
A fővároshoz, Limához képest sokkal kisebb és kevésbé pulzálóbb városról van szó, ám ez nem jelenti azt, hogy híján lenne a látnivalóknak vagy a megfelelő szolgáltatásoknak, azt meg pláne nem, hogy visszafogott életet éljen az odaérkező. Előbbi halmazba vehehetjük a számtalan ősi műemléket a kupolás templomoktól kezdve a több száz esztendős macskaköves utcákig, utóbbiba pedig a város központjában lévő felújított, modernizált épületeket, prémium kategóriás lakóövezeteket, és kiváló éttermeket, melyekben szorosabbá fűzhető a kapcsolat Peru kulináris világával.
A dél-amerikai országok által nyújtott életstílus legfőbb előnye, hogy gyakorlatilag mindenhol lenyűgöző környezetben találja magát az ember. Maradva Peruban, olyan egyedülálló természeti adottságok és jelenségek kísérhetik a mindennapokat, hogy legszívesebben le se vennénk a túrabakancsot, és egész nap csatangolnánk a környező ösvényeken vagy hegyeken. Cuscoról például könnyedén elérhetők olyan ikonikus helyek, mint a Machu Picchu és a Szivárvány-hegy.
A számítások szerint havi ezerhétszáz dollárból már nemhogy gondtalanul, hanem kis túlzással fényűzően élvezhetjük a cuscói napokat.
Ez is érdekelhet:
(Fotók: Unsplash)
pihenés | utazás | peru | machu picchu | cusco
Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod
10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod
Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!