A világ 2050-ben

„Minden készül valamiből, minden jön valahonnan. Az anyagok nem teremtődnek és nem semmisülnek meg – átalakulnak” – ezzel a filozofikus felütéssel indul az Architecture Without Borders (építészet határok nélkül) quebeci csapatának filmje, amit közösen állított össze a Dark Matter Labs, a Les Interstices és a Recyc-Québec segítségével. A doku-fikció egy lehetséges 2050-be repít, ahol már nem az jelzi az egészséges gazdaságot, hogy minden állandó növekedésben van, hanem az, ha a meglévő épületeinket hatékonyan tudjuk átalakítani, megújítani. Merthogy ez a film elsősorban a körforgásos gazdaságról, és annak talán legfontosabb iparágáról, az építőiparról szól, ütős statisztikákkal, jó képekkel, párbeszédet kezdeményező, és cselekvésre ösztönző szándékkal.

Ha csak egy adatot idézünk a filmből, legyen a kanadai város maradványanyag-gazdálkodási jelentése (Residual Materials Management Report) 2021-ből, amikor a helyi építőipar az egy főre jutó éves hulladéktermelés harmadát tette ki, a 716 kilóból 232-t. A doku-fikció ezzel együtt is optimista, amennyiben szerinte nemcsak szükséges együtt kiépíteni a körforgásos gazdaságot, de lehetséges is.

Ugyanakkor a számos szakértő közreműködésével, globális trendek alapján készült kisfilm több perspektívát is felvázol. Az alkotói szándék szerint a következő film narratíváját már együtt írják a mostani nézők némelyikével. A film franciául is látható itt, további információkat pedig ezen az oldalon találsz a projektről.

(Forrás: Architecture Without Borders Quebec, fotó: Les Matérialistes)

körforgásos gazdaság | jövő | video | építészet | fenntarthatóság

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 18. számát!

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.

Megnézem, mert érdekel!
Instagram
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom