Velence, Tokió, Strasbourg - csak néhány azon városok közül, ahol alkoholtilalmat vezetnek be szilveszterkor. A városok korlátozták a tűzijátékok árusítását is.
Alkoholtilalmat léptetett életbe Velence, ezzel a világ számos más olyan városaihoz csatlakozott, amelyek szankciók életbe léptetésével próbálnak fellépni a nyilvános helyeken történő alkoholfogyasztással szemben. A város emellett
korlátozta az alkohol árusítását is az üzletekben és bárokban.
Az intézkedés december 31-én 19 órától január 1-jén reggel 6 óráig van érvényben.
Ugyanebben az időszakban tilos az üvegpalackos, zárt dobozos vagy múanyag kupakos palackos alkoholos és alkoholmentes italok árusítása is. Az emberek nem tarthatnak maguknál paprikaspray-t sem.
A szabályszegők akár 500 eurós bírságra is számíthatnak.
Strasbourg december 31-én 12 órától január 1-jén 12 óráig szintén betiltotta az alkohol árusítását és fogyasztását a köztereken. Emellett
kijárási tilalmat léptettek életbe tizenhat éven aluliak számára.
December 31-én 22 óra és január 1. 6 óra között csak szülői felügyelettel tartózkodhatnak az utcákon.
Lyon városa december 31-én 17 órától január 1-jén 11 óráig korlátozta az alkoholfogyasztást a köztereken, 20 óra és másnap 9 óra között tilos az alkohol árusítása. A tűzijáték értékesítését, vásárlását, birtoklását és szállítását december 30-án reggel 6 órától január 3-án reggel 6 óráig tiltották be.
Tokióban, a Shibuya kerületben nemcsak az alkoholfogyasztást tiltják be, de az újévi ünnepségeket is. A város két legforgalmasabb érjszakai negyedében meghosszabbították a nyilvános helyeken való alkoholfogyasztás tilalmát 18 órától hajnali 5 óráig. A szigorítás célja, hogy visszaszorítsák a garázda viselkedést a népszerű partizónában.
A kerület azt is bejelentette, hogy a híres szilveszteri ünnepségeket törölték.
Emellett december 31-től január 1-jén hajnali 1 óráig ideiglenes sorompókat is felállítanak Hachiko szobra – a gazdája iránti hűségéről emlékezett kutya – körül.
Í(Forrás: Euronews, fotók: Getty)
tűzijáték | újév | alkoholtilalom | szilveszter | tilalom | korlátozás
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket és személyes vendégszeretet Horvátország minden régiójában
Hatalmas változás jöhet az európai repüléseknél
Dua Lipa esküvője újra felszínre hozta Európa egyik legnagyobb turisztikai problémáját
Meglepő ország végzett az első helyen a világ legbiztonságosabb egyéni úti céljai között
Nincs egyetlen üdülőközpontja sem, alig járnak ide turisták, mégis ez lehet Európa egyik legizgalmasabb szigete
Itt a tavasz, a Roadster legújabb lapszáma pedig diadalmas dübörgéssel robog be az életünkbe! A hagyományoknak megfelelően kalandok sora követi egymást a magazin színes, szélesvásznú lapjain, tele inspiráló történetekkel és még inspirálóbb karakterekkel. Mit találhatunk a 220 oldalas magazinban? Elutazunk Varsóba és Szicíliába, találkozunk a szupersztárokat fotózó Agata Serge-zsel, a gyönyörű izraeli színésznővel, Efrat Dorral, megnézzük, hogyan tiszteleg egy párizsi galéria egy magyar belsőépítész előtt, kipróbáljuk, milyen az új Mercedes és Omoda, megmutatunk négy új és lenyűgöző hotelt, végigjárjuk a Dolomitokat egy Audi A6-tal, belekóstolunk Dubai legjobb éttermeibe, és találkozunk a zseniális divattervezővel, Abodi Dórával is. És ahogy mondani szokás, ez még messze nem minden, a magazin még ezeken kívül is rengeteg színes kalandot tartogat!
Különleges csomagajánlatok itt!


