Nagyjából akkora, mint egy rizsszem a világ legkisebb, működő Rubik-kockája, amit a tokiói MegaHouse játékgyártó készített el. A világrekorder kocka mindössze 0,3 grammot nyom, és misztikus módon 777 777 japán jenbe kerül, azaz közel kétmillió forintba.
Október elejétől kapható a világ legkisebb Rubik-kockája, amit a tokiói MegaHouse játékgyártó készített el. A mini kocka nem egész egytizede a normális méretű eredetinek: egyetlen kis kocka – amelyből 3x3 található egy oldalon – 1,6 milliméter, így a maga a rekorder Rubik-kocka oldalai csak 5 mm hosszúak.
A játékszer speciális fémmegmunkálási technológiával készült a MegaHouse leányvállalata, a Bandai Co. közreműködésével.
Állítólag ugyanúgy lehet vele játszani, mint egy hagyományos Rubik-kockával, csak éppen számítsuk bele, hogy csipesszel kell forgatni.
A MegaHouse négy éve kezdett dolgozni a mini kockán, amelyet a játék feltalálásának 50. évfordulójára időzítettek. Nem mellesleg az előző aprósági rekordot is ugyanez a cég tartotta egy 2 grammos, 9,9 x 9,9 mm-es kockával.
„Egy olyan terméket hoztunk létre, ami a fejlett mikrogyártás révén megtestesíti a japán gyártói tudást” – közölte büszkén Szató Akihiro, a MegaHouse elnöke. A kocka rekordját a Guinness is hitelesítette még augusztus végén.
Rubik Ernő találmányából 1974 óta több mint félmilliárd darab kelt el világszerte – jegyezte meg a CNN. Bár a mini változat már rendelhető, az amerikai lap szerint április kell várni a szállításra.
Ha a parányi Rubik-kockával nem is játszhatunk, egy hagyományossal bármikor – de nem csak azzal: itt összegyűjtöttünk 5+1 szuper játékot, ami visszarepít a gyerekkorodba.
(Forrás: Kyodo News, CNN)
játék | japán | rubik-kocka | tokió | rubik ernő
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!