Az elmúlt években a világ legdrágább borai közül több – köztük a valaha eladott legdrágább palack is – a Burgundiában található Domaine de la Romanée-Conti által készült. Sokaknak azonban a Château Lafite Rothschild jut eszébe akkor, amikor a drága francia borokól esik szó.
A híres bordeaux-i pincészet, a Château Lafite Rothschild birtokolta ugyanis korábban a legmagasabb áron eladott palack rekordját még azelőtt, hogy Romanée-Conti 2018-ban megdöntötte volna azt.
A Lafite különlegessége részben a történelmében rejlik, gyökerei ugyanis egészen 1234-ig nyúlnak vissza. Az ikonikus pincészet most száz év után ismét villantott egy hatalmasat: piacra dobta az Anseillant nevű borát, amely
meglepő módon a korábbiakhoz képest jóval megfizethetőbb áron érhető el.
Az új Anseillan különlegessége, hogy a kastély eredeti szőlőültetvényeinek szőlőjéből készült,
negyvennyolc százalék Merlot, harminckilenc százalék Cabernet Sauvignon és tizenhárom százalék Petit Verdot keveréke.
Louis Caillard, a Lafite szőlőtermesztési igazgatója szerint az Anseillan szőlőültetvény hihetetlen „játszótér” a terroir szempontjából, mivel három különböző talaj – kavicsos, agyagos és mészköves – találkozik ott. Az elmúlt években folyamatosan kísérleteztek, 2021-ben pedig megkóstolták a korábbi évjáratokat és úgy döntöttek,
a 2018-as méltó arra, hogy bemutatkozzon a nagyközönség számára.
Az Anseillan két elődjéhez képest feltűnően modern címkét kapott és nagyjából negyvenezer forintos fogyasztói áron vásárolható meg.
(Forrás: Food&Wine, fotók: Getty)
Château Lafite Rothschild | bor | Anseillan | bordeaux
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
![](https://roadster.hu/uploads/2024/12/roadster-18-promo.jpg)
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!