Van az a széles körben alkalmazott és gyakran ellőtt mondás, hogy egyszerű, de nagyszerű. Általában valamilyen eszközre vagy tárgyra, esetleg egy probléma megoldására szoktuk elsütni, tonikra viszonylag ritkán. A Balatonicra nyugodtan el lehet, mert ahogyan a hivatalos oldalán is olvasható: "Semmi sallang. Csak tiszta tonik". A prémium üdítőital azért ennél jóval többet tud; üde, friss, a lehető legtermészetesebb ízzel, tisztaságával pedig újradefiniálja a tonik fogalmát.
Bátran állítható, a tonikokra manapság már nemcsak ginkísérőként gondolunk, egyre nagyobb teret hódítanak önálló italként is. A nemzetközi bár- és koktélszakma mindennapjaiban alapelemnek számítanak, népszerűségük a toplisták élmezőnyét karcolgatja.
A kezdetek
A Balatonic megálmodói jó néhány hazai és külföldi mixerkülönlegesség kóstolása után jutottak el arra a pontra, hogy már úgy érezték, hiányzik egy olyan tonik a kínálatból, amely semmilyen irányba nem viszi el az alapitalt, hanem egyszerűen csak felerősíti annak saját ízjegyeit.
Olyan tonikban gondolkodtak, ami a könnyed nyári esték, a baráti összejövetelek és a színvonalas éjszakai bárélet valódi ikonja lehet a maga nemes tisztaságával.
Amikor a gondolatfoszlányok tényleges ötletté álltak össze, komoly és alapos kutatómunka kezdődött, tele felfedezőutakkal, receptúrák tömkelegének kipróbálásával és persze tudományos jellegű kóstolásokkal. Mindez több éves procedúrát jelentett, végül a lelkiismeretes felkészülést, kísérletezést és tesztelést követően sikerült megalkotni és palackba tölteni azt a bizonyos tonikot, amit még a kezdetekben elképzeltek.
Na, de miért pont Balatonic?
Az általunk is rajongott magyar tenger miliőjének tagadhatatlanul van egy kivételes hangulata: ebben az életérzésben, a Balaton partján üldögélve született meg az alkotókban a kimagaslóan tiszta tonik gondolata.
Kicsivel később a sors is beszállt a munkafolyamatba: a kiváló szakmai partnerek és a gyártás mind-mind a Balatonhoz kötődtek, így adta magát a névválasztás, úgyhogy az ital neve hazánk egyik legszebb, leginspirálóbb helye előtt tiszteleg.
A díjnyertes szortiment
Ami a tonikvariációkat illeti, elsőként a klasszikus Balatonic Original Edition-t kell kiemelni, ami egyszerre hozza el a napfényt, a vízpartot, és a nyarat.
Tiszta harmóniájú, könnyed, citrusos ízvilággal bír, és – spoiler! – mint minden termékük, természetes eredetű kinint tartalmaz.
Frissítően üdítő élmény önmagában is – ami néhány szelet citrus hozzáadásával tovább fokozható –, mint ahogyan koktélok alapanyagaként is fantasztikus arcát tudja megmutatni.”
Elegáns, nyers, kiegyensúlyozott karakterű a Balatonic Bar Edition. Legerősebb skillje, hogy bármilyen italból kihozza annak valódi mélységét. A bárok és az igényes otthoni koktélfogyasztók kínálatát erősítő tiszta, prémium tonikról van szó, ami kiemeli az ital egyedi ízvilágát ahelyett, hogy elnyomná annak jellegzetességeit.
Napokon belül ránk rúgja az ajtót a nyár, úgyhogy nyugodtan be lehet tárazni a hűtőt a különleges Summer Edition tonikkal. Nagyon hozza a legmelegebb évszakot, mert a leheletnyi virágos-citrusos íze olyan, mintha egy forró nyári naplementébe kortyolnánk bele.
Az aranyérmes
Igazi kuriózumnak számít a tonikvilágban a Balatonic Signature Edition Kaffir Lime.
Másoknak is feltűnt ez, merthogy első angliai versenyén – ez volt a The Spirits Business Masters, a világ egyik legrangosabb italversenye – azonnal aranyérmet szerzett.
Nem akármilyen eredmény, mert a megmérettetésen több évtizedes múlttal rendelkező patinás márkákat utasított maga mögé. Különlegességét a kiváló minőségű kaffir lime levél kivonat adja, no meg persze az sem elhanyagolható tényező, hogy a koktéljairól híres bartenderrel, Szabó Zoltánnal közösen alkották meg. Édeskés és enyhén citrusos jegyekkel bír; keserű, mégis aromás. Könnyed fűszernövények dominálják, de enyhe ásványosságot is érezni az édeskés befejezés előtt. Az ital önmagában és kávéval is lehengerlő, de van egy titkos tippünk a szintet lépni kívánóknak:
kóstolják meg vodkával!
A tonikokat itt lehet megvásárolni.
tonik | márka | üdítő | balatonic | történet
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!