Balesetbiztosítás-kisokos: elméleti és gyakorlati tudnivalók egy helyen

Az életünk sorsfordító pillanatokkal van kikövezve, amelyek nem csak megváltoztathatják, de olykor a feje tetejére állíthatják a korábban megszokott hétköznapokat. Sajnos ezek nem mindig pozitív események, hiszen egy rosszul felmért helyzet, egy balszerencsés mozzanat után súlyos egészségügyi gondok is felléphetnek, amelyek a fizikai korlátoltságon túl a meglévő egzisztenciát is fenyegethetik.

A hirtelen érkező és váratlan nehézségekkel való szembenézés során egy lehetségesmentális kapaszkodó, ha legalább pénzügyi szempontból nem kell aggódnunk. Egy balesetbiztosítás segít levenni az így felmerülő anyagi terhet a vállunkról, és lehetőséget ad, hogy szükség esetén a borsos árú gyógyászati eszközöket, kezeléseket is gondolkodás nélkül igénybe tudjuk venni.

Lássuk, mit érdemes még tudni a biztosítási forma elméleti és gyakorlati hátteréről!

Sokoldalú védelem neked és a hozzátartozóidnak - definiáljuk a balesetbiztosítás fogalmát!

Ha nem is szeretünk rá gondolni, váratlan balesetek bármikor történhetnek. Ehhez nem feltétlenül kell autóba ülni vagy kockázatos versenysportot űzni, egy óvatlanpillanat elég ahhoz, hogy akár a saját otthonunkban is jelentős egészségkárosodást szenvedjünk.

Az ilyen, és ehhez hasonló szerencsétlenségek esetén több szempontból is jól jöhet egy korábban megkötött balesetbiztosítás, amelyet önálló formában, de egy más típusúbiztosítás (pl. lakásbiztosítás) forma kiegészítő fedezeteként is igényelhetünk.

Balesetbiztosításnál akkor válunk jogosulttá a biztosítási díj ellenében nyújtott térítési összegre, ha az általunk választott fedezetek között megtalálható az elszenvedett sérülés esetére szóló védelem. (pl.: égési sérülés esetén is van védelem, vagy kórházi napi térítést is tartalmaz a biztosítás, ha a szükség volt ilyen jellegű ápolásra).

Milyen esetekben számíthatunk a biztosító segítségére?

A hazai balesetbiztosítások hasonló alapcsomagokkal rendelkeznek, de természetesen eltérésekkel társaságonként és szerződésenként mindig számolni kell. E szerint általánosságban a következő balesetből származó esetek és helyzetek után fizet a biztosító:

  • csontrepedés,
  • csonttörés,
  • maradandó egészségkárosodás,
  • baleseti műtét,
  • kórházban tartózkodás napidíja,
  • baleseti halál.

Balesetbiztosítással az egzisztenciális válság elkerüléséért

Mint minden kockázatviselési forma, úgy a balesetbiztosítások is financiális segítségként értelmezhetőek. Nem tudnak azonnali gyógyulást garantálni, de a lábadozási időszakot jelentősen megkönnyíthetik, miközben egy szorongással teli, egzisztenciális válságtól is megmenthetnek.

Amikor azon gondolkodunk, hogy megéri-e beruháznunk rá, elég csak elképzelni egy váratlan helyzetet, és a megfelelő kérdéseket megválaszolni. Kiindulópontként célszerű szem előtt tartani, hogy egy hosszas felépülés és a betegszabadság alatt a teljes fizetésünk mérsékelt százalékát tudjuk csak zsebre rakni. A helyzet súlyosságát tovább fokozza, hogyha vállalkozók vagyunk - tehát a vésztartalékainkra vagyunk utalva -, de az is, hogyha klasszikus munkavállalói szerepkörben a betegszabadság túllépi a 15 napos, éves keretet. Utána már csak táppénzre vagyunk jogosultak, amivel valljuk be, nem leszünk sokkal előrébb.

Ráadásul a jövedelemkiesésen túl egy súlyos következményekkel járó balesetnek a kezelési költsége is magasra rúghat, legyen szó a gyógyuláshoz szükséges gyógyszerekről, orvosi segédeszközökről, terápiás szolgáltatásokról, és így tovább. Sajnos egyáltalán nem evidencia, hogy ezeket a kiadásokat könnyűszerrel ki tudjuk fizetni, sőt, valószínűleg kevesen mondhatják el, hogy egy ilyen típusú kiadás nem borítja fel a családi költségvetést.

Egy karnyújtásnyira a szerződéskötéstől - erre figyelj!

Amennyiben a balesetbiztosítás-kisokos sikeresen meggyőzött a balesetbiztosítás jelentőségéről, már “csak” a megfelelő ajánlat kiválasztására kell koncentrálj.

Az egyetlen aranyszabály, hogy minél több lehetőséget összehasonlíts, és kizárólag a saját életkörülményeid alapján mérlegelj! Mások igényei és tapasztalatai csupán irányt mutatnak, de semmiképp nem tekinthetőek mérvadónak.

(Szponzorált tartalom)

pr

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 18. számát!

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom