Nehezen találni olyan időszakot az évben, amikor ne hemzsegne a turistáktól, rajongásunk Barcelonáért mégsem csökken. Körbejártuk már többször, és bátran ki merjük jelenteni, hogy érdemes kipipálni az útikalauzok által ajánlott látványosságokat, de még jobb visszatérni, és a mindent látni kell nyomása nélkül átadni magunkat a városnak. Egy ilyen felhőtlen, lazulós hétvégéhez mutatunk most néhány tippet. Erősen szubjektív, kulináris élményekre fókuszáló ajánlónk következik.
Eat My Trip – Ahol a reggeli művészet
Ha kíváncsiak vagyunk rá, milyen egy újhullámos brunch a katalán fővárosban, kezdjük a napot az Eat My Tripben! Nehéz választani a menüről, amit a fiatal tulajdonos, Genia utazásai ihlettek: találunk ultimate brunch fogásokat, de olyan meglepő tételeket is, mint a Vareniki Dim Sum, az orosz–kínai fúziós, édes reggeli. Sőt, a diétázók és az ételérzékenységben szenvedők is számos alternatíva közül választhatnak a salátáktól a smoothie bowlokig.
Már a kínálat is különleges, ám az igazi meglepetés csak akkor jön, mikor leteszik elénk a rendelt ételeket. Részletesen kidolgozott tányérokat kapunk, gyönyörű, vagy néhol egyenesen őrült kinézettel – egy biztos, senki nem kezd enni anélkül, hogy meg ne örökítené.
Els Quatre Gats – A történelem nyomában
Ha múltidézésre indulnánk, válasszuk az Els Quatre Gats-ot, ahol a hagyományos falatok mellé ízelítőt kaphatunk a régi művészéletből is. Az étterem és kávéház ugyanis először 1897-ben nyitott meg, és hamar a modernista Barcelona központja lett: oda járt a zenész Isaac Albéniz, az építész Gaudí, és rengeteg művész mellett még Pablo Picasso is, akinek ott került sor első kiállítására.
Bár az épület azóta többféle funkciót töltött be és a háborút is megsínylette, ha ma belépünk az ajtaján, rögtön megérezzük a különleges atmoszférát, és a falakon sorakozó régi emlékek között visszaugorhatunk a bohém kezdetekhez, amihez esténként még autentikus élő zene is párosul.
Palo Market – A hipszter találkozóhely
A streetfood-forradalom Barcelonát sem kerülte el, a szcéna krémjét egy turisták által még kevésbé ismert, havonta megrendezett piacon ismerhetjük meg. A Palo Market Fest azonban több egy egyszerű piacnál: sokkal inkább egy egész hétvégés dzsemboriról van szó, helyi dizájnerekkel, művészekkel, zenészekkel, food truckokkal és a legmenőbb helyi arcokkal.
Már a helyszín is magával ragadó: a Poblenou városrész egy régi gyárépületében és annak botanikuskerteket idéző környékén rendezik, megtalálásában a vájt fülek és kifinomult szaglás nagy segítségünkre lehet, hiszen nem hirdetik hatalmas táblák. Ez a város legtrendibb eseménye, egyben a legkevésbé turistás módja, hogy megtapasztaljuk, mit jelent ma helyinek lenni.
Sensi – A tapas forradalma
Barcelonában lépten-nyomon tapasozókba botlunk, de legtöbbjük inkább csalódás, mint életreszóló gasztronómiai élmény. Ha biztosra akarunk menni, ellátogathatunk a La Bouqueria piacra vagy a La Bombetába, az autentikus tapasozóba, amiről sokan ódákat zengenek, nem alaptalanul.
Első céltalan bolyongásunk közben azonban felfedeztünk egy helyet, amiről korábban nem hallottunk, kipróbáltuk, és azonnal a listánk élére ugrott. Ez a Sensi Tapas, ahol laza, de profi kiszolgálással, egyszerre élettel teli, de családias hangulattal, és zseniális ízekkel találkoztunk.
Újraalkották a tapas fogalmát: a nagy klasszikusokon is csavartak egyet, nemzeti ételük, a paella ihlette tapasokat is készítenek, de az étlapra orientális ízvilágú szekció is került. Bátran kijelenthetjük, hogy ott kóstoltuk életünk legjobb casserole-jét vagy patatas bravasát, de az ázsiai stílusú tonhaltatár, és a zöldséges tarte tatin sem okoztak csalódást. Bár szeretünk új helyeket felfedezni, ide már háromszor tértünk vissza kóstolni, és biztos, hogy a következő barcelonai utunk során sem hagyjuk ki.
Külön öröm, hogy ma már négy helyszínen megtaláljuk őket, ezért úgy tudják a megnövekedett igényeket kiszolgálni, hogy nem veszítik el a kellemes atmoszférát, ízekben pedig mindenhol hozzák a megszokott, magas színvonalat.
Xurreria Trebol – Családi üzlet a churros körül
Ha megfogadjuk, hogy hódolunk a spanyol hagyományoknak, nem telhet el az utunk anélkül, hogy megkóstolnánk az autentikus spanyol édességet, a churrost. Meglepő módon ez a tészta sóval készül, és csak cukorba forgatás után lesz édes.
Az eredeti koncepció szerint a tésztarudacskák mellé sűrű, forró csokoládét kapunk, de ma már különböző méretű, formájú, és krémekkel töltött verziókat is találunk. A helyiek kedvenc lelőhelye a Xurreria Trebol, amely az 1950-es években az első churrosozó volt a városban, és azóta is változatlan recepttel készítik ezt az édességt, amit hétvégén 0–24 órában kóstolhatunk.
La Cava Cakery – Édességek cavara hangolva
Cukrászdák terén is elérték a várost az új trendek, ebben a kategóriában az egyik kedvencünk a nemrég nyílt La Cava Cakery.
A kínálat egyszerű: cupcakeket készítenek különböző színes krémekkel, és az aktuális évszakhoz vagy ünnepekhez illő dekorációval. Itt azonban nem álltak meg, minden sütemény mellett feltüntetik, melyik spanyol pezsgőt, vagyis cavát ajánlják hozzá. Így lett a cupcakező egyszerre pezsgőbár is, az ízkombináció pedig páratlan élmény, amit az enteriőr csak még tovább emel.
Akár a hagyományok útján fedeznénk fel a várost, akár az új trendek mentén, Barcelonában mindkettőt a lehető legjobb formában találjuk meg. Talán ezért is várjuk minden évben, hogy visszatérjünk.
Ez is érdekelhet:
tapas | eat my trip | útikönyv | Els Quatre Gats | gasztrotúra
Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod
10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod
Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!