Mi is megírtuk, hogy Spanyolország a következő években várhatóan beelőzi Franciaországot a világ leglátogatottabb úti céljáért zajló versenyben. Ehhez képes Barcelona városvezetése újabb intézkedést jelentett be a látogatók számának megfékezésére, amelytől azt reméli, hogy inkább a "minőségi turizmust" vonzza majd be.
Az egyik legnépszerűbb városként számon tartott Barcelona egy sor intézkedést hozott a túlturizmus visszaszorítására, ilyen például a rövid távú lakáskiadás teljes betiltása. De a katalán főváros itt nem áll meg.
Az idegenforgalmi adót április 1-től már megemelték 2,75 euróról 3,25 euróra (1100 forintról 1300-ra), ám a városvezetés most újabb emelést tervez: eszerint októbertől négy euróba (1600 forintba) kerül a belépés Barcelonába.
Ezzel gyakorlatilag két adót kell fizetni egy Barcelonába látogatás esetén. A regionális idegenforgalmi adót a szálláshely típusa alapján számolják: ha luxusszállodában szállunk meg, akkor ez éjszakánként 3,50 euró (1400 forint) pluszköltséget jelent, míg ha Airbnb-ben, akkor csak 2,25 eurót (kb. 900 forintot, bár 2028-tól ennek ugye vége lesz). Az ősszel érkező városi adó egy átalányadót jelent, amely a Barcelonában éjszakázókra vonatkozik, és legfeljebb hét éjszakára vethető ki. Októbertől tehát, ha hét éjszakára szállunk meg egy ötcsillagos szálláshelyen, abban az esetben összesen 52,50 eurót (21 ezer forintot) kell fizetni (ez éjszakánként 3,50 euró regionális és négy euró városi adót jelent).
A tisztviselők azt remélik, hogy az adó a "minőségi turizmust" tolja előtérbe a tömegturizmussal szemben. Az adóemelés az előrejelzések szerint 95 millió euróról 115 millió euróra növeli a város éves bevételeit, ezt a pénzt pedig az infrastruktúra fejlesztésére szánják majd.
Barcelona az adatok szerint évi 32 millió látogatót fogad.
Íme, azon úti célok listája, amelyek ebben az évben idegenforgalmi adót számítanak fel, vagy a közeljövőben be fogják vezetn
(Forrás: TimeOut, fotók: Getty Images)
idegenforgalmi | adó | barcelona | forgalom | október
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!