Bár az elmúlt időszakban a nagy nyelvi modellek mentek nagyot, a mesterséges intelligenciát számtalan dologra használhatjuk. Valójában minél jobban definiált probléma megoldására törekszik, annál jobb az eredmény is. Most a Google készített egy alkalmazást, ami bármilyen promptból percek alatt betűkészletet generál.
Kipróbáltuk a Gentype-ot, a Labs.Google új, betűkészletet generáló alkalmazását. Három ötletet próbáltunk ki, az eredmény:
- azért teljesen bármiből nem generál betűket, jobb minél pontosabb promptot megadni, akárcsak a nagy nyelvi modellek esetében;
- azért olyan minőséget nem tapasztaltunk, amit egy profi grafikus hozna, inkább tehát ötlet/játék a dolog, bár egy születésnapi üdvözlőkártyát akár össze is rakhatunk a generált betűkből;
- alapesetben nincsenek ékezetes betűk, az angol ábécé készletét használja, bár nem kizárt, hogy előbb-utóbb megérkezik ez a fejlesztés is.
Azért amit generált, azzal jól el lehet játszani:
A betűkből írhatunk is szöveget a honlapon, illetve le is menthetjük az adott típust: minden egyes betűt 1536x1536-os png képekben ment le, és az adott betűket akár egyesével is menthetjük vagy kérhetünk rájuk újragenerálást az alkalmazásban.
Nem rossz próbálkozás, de reméljük, fejlődik tovább kifinomultabb grafikával és speciális betűkkel.
mesterséges intelligencia | alkalmazás | google | betűtípus | betűkészlet
Ilyen épület még nemhogy New Yorkban, de az egész USA-ban sem volt
Ez az öröknaptár alig használható, mégis magával ragadó - miért?
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!