Kiderült, hol élnek a világ legboldogabb és legboldogtalanabb emberei

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Roadster Google News oldalán is!

Tanulságos eredmények.

A világjárvány maradandó hatással volt életünk több szegmensére is a munkahelyi változásoktól kezdve az utazásokig,

de egy új tanulmány szerint a mentális egészségünket sem hagyta ki.

A Global Mind Project negyedik éves Mental State of the World jelentése azt vizsgálta, hogy 2020 óta mennyire vagyunk boldogtalanok. Az eredmények megdöbbentőek.

A kutatás során hetvenegy különböző országból 419 175-en válaszoltak egy névtelen online kérdőívre. A felmérés célja az egyén mentális egészségkvótájának (MHQ) megállapítása volt, amihez hat fő kategóriát különítettek el, köztük a pillanatnyi hangulatot és a jövőbeli kilátásokat, a motivációt, az alkalmazkodó képességet, valamint a rugalmasságot. Információt gyűjtöttek az emberek életmódjáról, a családdal és barátokkal való dinamikájukról és a személyes traumáikról. Válaszaik alapján a résztvevők pontszámot kaptak, majd egy spektrumon helyezték el őket a kivirágzóan boldogtól a szorongóig.

A boldogságlista első helyén a Dominikai Köztársaság végzett, ahol az MHQ-átlag 91 lett a lehetséges 300-ból.

A második kevéssel lemaradva Sri Lanka lett, amely 89 pontot ért el, aztán Tanzánia következik 88-cal.

A világ tíz legboldogabb országa jelenleg:

  • Dominikai Köztársaság
  • Srí Lanka
  • Tanzánia
  • Panama
  • Malajzia
  • Nigéria
  • Venezuela
  • El Salvador
  • Costa Rica
  • Uruguay

Nem mindenhol büszkélkedhetnek ilyen magas pontszámokkal. A lista másik végén Üzbegisztán áll, ahol az átlagos MHQ mindössze 48, amit szorosan követ az Egyesült Királyság, amely csak 49-et ért el.

A világ tíz legboldogtalanabb országa:

  • Üzbegisztán
  • Egyesült Királyság
  • Dél-Afrika
  • Brazília
  • Tádzsikisztán
  • Ausztrália
  • Egyiptom
  • Írország
  • Irak
  • Jemen

A teljes tanulmányt ide kattintva lehet elérni, Magyarország nem szerepel a listán.

Itt pedig világszerte húszezer városlakó, illetve utazási újságíró mondta el a TimeOut utazási magazinnak, hogy mely városokat tartja a legjobbnak a gasztronómiai, építészeti és kulturális felhozatal alapján.

(Forrás: TimeOut, fotók: Getty Images)

tanulmány | legboldogabb | mentális egészség | ország | lista | boldogság

FOLYTASD EZZEL
Rendeld meg a Roadster magazin 23. számát!

Itt a tavasz, a Roadster legújabb lapszáma pedig diadalmas dübörgéssel robog be az életünkbe! A hagyományoknak megfelelően kalandok sora követi egymást a magazin színes, szélesvásznú lapjain, tele inspiráló történetekkel és még inspirálóbb karakterekkel. Mit találhatunk a 220 oldalas magazinban? Elutazunk Varsóba és Szicíliába, találkozunk a szupersztárokat fotózó Agata Serge-zsel, a gyönyörű izraeli színésznővel, Efrat Dorral, megnézzük, hogyan tiszteleg egy párizsi galéria egy magyar belsőépítész előtt, kipróbáljuk, milyen az új Mercedes és Omoda, megmutatunk négy új és lenyűgöző hotelt, végigjárjuk a Dolomitokat egy Audi A6-tal, belekóstolunk Dubai legjobb éttermeibe, és találkozunk a zseniális divattervezővel, Abodi Dórával is. És ahogy mondani szokás, ez még messze nem minden, a magazin még ezeken kívül is rengeteg színes kalandot tartogat!

Különleges csomagajánlatok itt!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom