Ezért nevezték Buenos Airest Dél-Amerika Párizsának

Bámulatosak az argentin fővárosról a múlt század első felében készült, kiszínezett fotók.

Egykor „Dél-Amerika Párizsa” néven emlegették Buenos Airest, és a jelző, ha nem is használjuk olyan sűrűn, ma is érvényes. A magyarázat egyszerű: a tömeges bevándorlás révén az argentin főváros erős spanyol, francia és olasz hatásokat mutat, lényegében a város nagy részén most is úgy érezzük magunkat, akár ha Európában lennénk – különösen, aki beszél spanyolul.

Ez a fényképsorozat a 20. század első feléből pedig csak bizonyítja a hasonlóságot.

Constitución vasútállomás, 1900
Diagonal Norte, 1936
Mar de la Plata, 1920-as évek

 

A Boston Bank (1930-as évek) és a Bencich Building (1935 körül):

Nikola Mihanovich horvát származású üzletemberről elnevezett épület, 1930 körül

 

Még több képet itt nézegethetsz Buenos Aires múltjából, de a jelenével is foglalkoztunk nemrég: egy olyan műtermet mutattunk be, amelyet a Grizzo Studio két alapítója, Federico Grizzo és Lucila Grizzo a saját stúdiójuk számára tervezett.

(Forrás: Culture Critic, fotók: X/Argentina en Color)

dél-amerika | buenos aires | utazás | párizs

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 18. számát!

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.

Megnézem, mert érdekel!
Instagram
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom