Mintha egy doboz bonbonba sétálnánk be ebben csokimanufaktúrában

Ben Johnson kézműves csokoládékészítőnek egy helyi építésziroda segített átalakítani a cukrászdáját a New York állambeli Buffalóban. A manufaktúra immár a csokoládé és az építészet eszközeivel ünnepli a kézművességet.

Számos környékbeli szakember – dizájner, cukrász, építész, kivitelezők – együttműködésével alakították át Ben Johnson kézműves csokimanufaktúráját, a Blue Table Chocolatest a buffalói Seneca utcában. A kicsiny, 72 négyzetméteres helyiségben a konyha mellett már workshop és üzlet is működik.

A tervezőcsapatot – Arch&Type, Seth Amman és Adam McCullough – az aranyszínű, selymes-folyós, temperálatlan csokoládé látványa ihlette meg, amelyet a CNC-vel mart, majd kézzel összeszerelt darabok képében jelenítettek meg. Ez a felület jól látható már kintről is a méretes ablakon át, így képes a boltba csábítani a vásárlókat.

Odabent egységes marad a színhasználat, barna-bézs árnyalatok váltakoznak, a világos tölgyfára ebben a környezetben talán még nagyobb öröm ránézni.

Egy mini galériában műtárgyakként reprezentálják a csokoládét egyedileg gyártott tükrös tálcákon. A műhelybe vezető ajtó szinte észrevétlen marad: keret nélkül, a festés színét és az alul futó rézsávot megtartva idomul a fal síkjába.

Bár az anyagi források korlátozottak voltak, a dizájnerek kézműves hozzáállása ellensúlyozta ezt, például az egyik építész édesapja is részt vett a folyamatban: ő dolgozta ki a csokicég egyik vezetőjével közösen a tölgyfából készített malmot.

Még a Buffalói Egyetemet is bevonták a projektbe: a lépcsőzetes arany mennyezetet gyakornok hallgatók hozták létre az egyetem digitális gyártási laborjában. A tükrözött vitrineket és a sárgaréz részleteket a Buffalo Niagara Weldworks fémműves vállalkozás készítette el, szoros együttműködésben az építészekkel és kivitelezőkkel.

Ez a projekt jól példázza a helyi együttműködés erejét és az innovatív tervezési gyakorlatokat. Az eredmény egy olyan tér, amely egyszerre jellegzetesen buffalói, mégsem szolgai másolata a régió hagyományos építészetének. Egy átfogó, elkötelezett csapat számtalan digitális és gyártási módszert alkalmazott, hogy valósággá alakítson egy közös víziót, ami a csokoládén és az építészeten keresztül ünnepli a kézművességet.

(Forrás: Arch&Type, fotók: Kim Smith Photo)

amerika | csokoládé | buffalo | amerikai egyesült államok

FOLYTASD EZZEL

Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban

Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Rendeld meg a Roadster magazin 19. számát!

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
A hely, ahonnan nem akarsz hazamenni – Spirit Hotel
Hirdetés