Chicago eleve egy igen fotogén város, de a szokásos képek után nemrég szembejött egy új megközelítés: a város látképét a Michigan-tó túlpartjáról, Michigan Cityből (nem ugyanaz, mint a tőle északra fekvő Michigan) fotózták le, ami váratlanul szép látványt eredményezett:
Michigan City légvonalban mintegy 60 kilométerre fekszik Chicagótól, így megfelelő látási viszonyok közt és megfelelő technikával remek képek készíthetőek róla.
De a város közelről is meglehetősen jól mutat, érthetően, miután gazdag építészeti hagyományai vannak. A modern Chicago kiindulópontja az 1893-as világkiállítás, ahol Amerika felfedezésének 400. évfordulóját is ünnepelték.
Ekkor kapta Chicago a „szeles város” gúnynevet New York-i újságíróktól, ám ezt hamar elkezdték büszkén használni saját magukra a helyiek.
A világkiállítás mintegy 27,5 millió látogatót vonzott, ezzel az egyik legsikeresebb volt a műfajban, és óriási hatást gyakorolt a kor építészetére és dizájnjára.
Később vált híressé a „Chicagói iskola”, aminek egyik meghatározó alakja, Louis Sullivan azt hirdette, hogy „a forma a funkciót követi”, még később pedig Mies van der Rohe, a Bauhaus egyik kulcsfigurája költözött a városba.
De Chicagóban ma is folyamatosan születnek építészetileg vagy várostervezésben előremutató házak, projektek.
A Grant Park, a Millennium Park és a Willis Tower (korábban Sears Tower):
A legismertebb épület talán a 110 emeletes, 442 méter magas Willis Tower: Bruce Graham toronyháza az 1973-as átadás idején a világ legmagasabb épülete volt, és közel 25 évig az is maradt. A fenti kilátója most is a legmagasabb az Egyesült Államokban, nem csoda, hogy fő turisztikai célpont, ahová évente mintegy 1,7 millióan zarándokolnak el. Nem csoda, hogy mindez látszik a túlsó partról is.
A nagy távolságból látható sziluett jelenségéről egy alaposabb magyarázó videót is találsz ezen az oldalon.
(Fotók: Chicago a tó túlpartjáról: Getty Images, városképek: Unsplash)
egyesült államok | michigan-to | amerika | chicago
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!