Chicago eleve egy igen fotogén város, de a szokásos képek után nemrég szembejött egy új megközelítés: a város látképét a Michigan-tó túlpartjáról, Michigan Cityből (nem ugyanaz, mint a tőle északra fekvő Michigan) fotózták le, ami váratlanul szép látványt eredményezett:
Michigan City légvonalban mintegy 60 kilométerre fekszik Chicagótól, így megfelelő látási viszonyok közt és megfelelő technikával remek képek készíthetőek róla.
De a város közelről is meglehetősen jól mutat, érthetően, miután gazdag építészeti hagyományai vannak. A modern Chicago kiindulópontja az 1893-as világkiállítás, ahol Amerika felfedezésének 400. évfordulóját is ünnepelték.
Ekkor kapta Chicago a „szeles város” gúnynevet New York-i újságíróktól, ám ezt hamar elkezdték büszkén használni saját magukra a helyiek.
A világkiállítás mintegy 27,5 millió látogatót vonzott, ezzel az egyik legsikeresebb volt a műfajban, és óriási hatást gyakorolt a kor építészetére és dizájnjára.
Később vált híressé a „Chicagói iskola”, aminek egyik meghatározó alakja, Louis Sullivan azt hirdette, hogy „a forma a funkciót követi”, még később pedig Mies van der Rohe, a Bauhaus egyik kulcsfigurája költözött a városba.
De Chicagóban ma is folyamatosan születnek építészetileg vagy várostervezésben előremutató házak, projektek.
A Grant Park, a Millennium Park és a Willis Tower (korábban Sears Tower):
A legismertebb épület talán a 110 emeletes, 442 méter magas Willis Tower: Bruce Graham toronyháza az 1973-as átadás idején a világ legmagasabb épülete volt, és közel 25 évig az is maradt. A fenti kilátója most is a legmagasabb az Egyesült Államokban, nem csoda, hogy fő turisztikai célpont, ahová évente mintegy 1,7 millióan zarándokolnak el. Nem csoda, hogy mindez látszik a túlsó partról is.
A nagy távolságból látható sziluett jelenségéről egy alaposabb magyarázó videót is találsz ezen az oldalon.
(Fotók: Chicago a tó túlpartjáról: Getty Images, városképek: Unsplash)
michigan-to | egyesült államok | amerika | chicago
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!