A Christian Dior: Az álmok tervezője című kiállítást eredetileg 2017-ben, a francia divatház hetvenedik évfordulója alkalmából nyitották meg.
A legendás divatház történetét bemutató tárlat akkoriban óriási szenzációnak számított, és hatalmas sikert aratott Londonban, Denverben, illetve Párizsban (ahol fél év alatt hétszázezernél is többen látták),
most pedig ingyen elérhető a Dior YouTube-csatornáján.
Az eredeti tárlat a párizsi iparművészeti múzeumban, a Musée des Arts Décoratifs-ban volt látható, hogy aztán a háromszáz ruhából és rengeteg kiegészítőből álló kiállítás átköltözzön a londoni Victoria & Albert Múzeumba. A látogatók végigkövethették a divatház fejlődését az alapítástól egészen napjainkig.
Az egyórás film lényegében egy virtuális túrának felel meg, ami a csodás ruhaköltemények között barangol. A tárlaton az 1947-ben alapított divatház híres tervezőinek – Christian Dior, Yves Saint Laurent, John Galliano, Maria Grazia Chiuri, Marc Bohan, Gianfranco Ferre – darabjaiban lehet gyönyörködni, plusz archív fényképek, valamint eredeti vázlatok is részei az utazásnak.
A 20. század egyik legbefolyásosabb divattervezőjének tartott Christian Dior negyvenegy évesen lett igazán ismert az 1947-es New Look kollekciójával. Jellemzői az általánosan karcsú szabás, a hangsúlyozottan alakkövető felsőrész, és a lebegő szabású szoknyák voltak. Tíz évvel később, szívroham következtében hunyt el, vagyis az általa alapított divatház igazi világhódítását már nem érhette meg.
Ez is érdekelhet:
(Fotó: YouTube)
christian dior | divat | kiállítás | Virtuális | tárlat | online
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!