Ezek Európa legszebb csúnya városai

A második világháború pusztításaiból a lehető legjobban jöttek ki ezek a városok.

Jópár európai városban komoly pusztítást végzett a második világháború, van viszont néhány ezek közt, amelyik meglepően jól talpra állt az elmúlt évtizedekben – kisebb részben a régi épületek helyreállításával, de főleg modern és kortárs épületekkel, új terekkel, parkokkal. Az Independent olyan, általa „ronda városoknak” nevezett helyeket gyűjtött, amelyek megérdemelnek egy második esélyt, mert alaposabban megnézve őket valójában egész vonzóak. Ahogy Catherine Croft, a XX. Század Társaság (Twentieth Century Society) igazgatója mondja:

„Az európai közízlés az elmúlt évtizedben elnézőbb a háború utáni újjáépítésekkel, így a jobb brutalista épületekkel is; kevésbé rosszindulatú, és sokkal inkább elfogadó.”

Amerikában a nagy gazdasági válság idején akadt példa arra, hogy a nehéz időkre az építészetben megtestesülő optimizmus jelentsen gyógyírt, ahogyan az Empire State Building nem kis részben a jövőbe vetett hit szimbóluma volt. Európában a bombázások több lehetőséget teremtettek hasonlóra, de a gyűjtésben szereplő városokban az újjáépítés csak megágyazott az azóta is tartó megújuló, innovatív várostervezésnek. Nézzük is, melyek ezek a helyek!

Nyilván a lista folytatható, csak Németországból Drezdát, Lipcsét és Frankfurtot is emlegették az ügyesen talpra álló városok közt. Egyáltalán nem baj, ha más személyes kedvenced van, sőt.

Ne felejtsük el: ezek kivétel nélkül megismerésre érdemes városok, ami sokadik bizonyítéka, hogy nemcsak a tömegturizmusra érdemes helyeket lehet felkeresni. Sőt, egyre kevésbé azokat érdemes, itt például mutattunk is tíz olyan várost, ami roskadozik a túlturizmus súlya alatt.

(Forrás: Independent, fotók: GettyImages, a nyitóképen Le Havre az Oscar Niemeyer-tervezte Volcan kultúrközponttal és a háttérben Auguste Perret tornyával)

legszebb | utazás | csúnya | városai | galéria | Európa

FOLYTASD EZZEL

Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója

A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Rendeld meg a Roadster magazin 19. számát!

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Hirdetés