Diadalív épülhet Budapesten

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Roadster Google News oldalán is!

Budapest diadalívének megtervezésére hirdetett ötletpályázatot a Mozinet filmforgalmazó és a Hello Wood építésziroda az Egy dán építész Párizsban című film bemutatójához kapcsolódva.

Május 28-án mutatják be a magyar mozikban az Egy dán építész Párizsban című francia-dán filmet, amely különleges humorral és érzékenységgel mutatja be, milyen kompromisszumok, kulturális különbségek és emberi konfliktusok húzódnak meg egy monumentális építészeti projekt mögött.

A cél egy Budapest jelenére vagy jövőjére reflektáló kortárs szimbólum megalkotása. Bátor és egyedi ötleteket várnak, amelyek megfogalmazzák Budapest lényegét. A felhívás nyitott, arra építészek, dizájnerek és egyetemi hallgatók mellett városlakók jelentkezését is várják.

A helyszín szabadon választható, stílusbeli vagy technikai megkötés nincs.

A pályázatot a párizsi La Défense negyed ikonikus épülete, a Grande Arche (a nyitóképen is látható modern diadalív) ihlette.

A film mellett az ötletet a Hello Wood 2023-as nyári tábora, annak is a Torii-kapu installációja adta, amely tábor helyszíne – a zalahalápi posztapokaliptikus hangulatú bánya – egyik közösségépítő elemévé vált.

A pályázatra bárki jelentkezhet egy vizuális tervvel és egy rövid koncepcióleírással, legyen szó skiccről, renderről vagy fotómontázsról. A pályamunkákat szakmai zsűri díjazza. A nevezési határidő: május 24., a pályázatodat erre a mailcímre küldheted be „diadalív” tárggyal. A nyereményekről itt olvashatsz.

Az eredményhirdetést a film nyilvános, premier előtti vetítésén tartják május 26-án, 19.30-kor a Toldi moziban.

(Forrás: Hello Wood, MTI, fotók: Unsplash, HW)

hello wood | budapest | pályázat | grand arch | diadalív | Mozinet

FOLYTASD EZZEL
Rendeld meg a Roadster magazin 23. számát!

Itt a tavasz, a Roadster legújabb lapszáma pedig diadalmas dübörgéssel robog be az életünkbe! A hagyományoknak megfelelően kalandok sora követi egymást a magazin színes, szélesvásznú lapjain, tele inspiráló történetekkel és még inspirálóbb karakterekkel. Mit találhatunk a 220 oldalas magazinban? Elutazunk Varsóba és Szicíliába, találkozunk a szupersztárokat fotózó Agata Serge-zsel, a gyönyörű izraeli színésznővel, Efrat Dorral, megnézzük, hogyan tiszteleg egy párizsi galéria egy magyar belsőépítész előtt, kipróbáljuk, milyen az új Mercedes és Omoda, megmutatunk négy új és lenyűgöző hotelt, végigjárjuk a Dolomitokat egy Audi A6-tal, belekóstolunk Dubai legjobb éttermeibe, és találkozunk a zseniális divattervezővel, Abodi Dórával is. És ahogy mondani szokás, ez még messze nem minden, a magazin még ezeken kívül is rengeteg színes kalandot tartogat!

Különleges csomagajánlatok itt!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom