Zárva találják az utazók Párizs legikonikusabb látványosságát.
Az Eiffel-torony dolgozói sztrájkolnak, mert mint az őket képviselő szakszervezetek elmondták, a város alábecsüli a karbantartási költségeket és túlságosan sok jegyet adnak el. Ez pedig nemcsak a személyzetet terheli túl, hanem biztonsági kockázatot is jelent a látogatók és a dolgozók számára egyaránt.
A hírek szerint a dolgozók fizetésemelést követelnek az emelkedő jegyáraknak megfelelően.
December óta ez a második sztrájk az Eiffel-toronynál, amely február 19-én, hétfőn zárt be, és ma, február 20-án, kedden is zárva marad a műemlék hivatalos honlapja szerint, ahol arra is figyelmeztetnek, hogy a sztrájk eéhúzódhat, és február 21-én, szerdán is hatással lehet a nyitvatartásra. Az előrejelzések szerint a műemlék akár az egész héten zárva maradhat. A sztrájk idején a toronyba nem lehet felmenni, azoknak pedig, akik már megvették a jegyüket online, e-mailt küldtek a szükséges teendőkkel.
Bár a nyáron kezdődő olimpia még messze van, a hírek szerint a város számolt azzal, hogy esetleg akkor is lehetnek sztrájkok, és a közszféra dolgozóinak bónuszt ajánlott fel, hogy megakadályozza a munkabeszüntetéseket. A szakszervezetek közös nyilatkozatban szólították fel az önkormányzatot, hogy ésszerűen bánjon a pénzügyekkel, hogy biztosítsa a műemlék és az azt üzemeltető vállalat fennmaradását.
A napokban egy másik olyan sztrájkot is tartanak, ami sok utazót érint, de nem Franciaországban.
(Forrás: TimeOut, képek: Unsplash, Getty Images)
lezárás | párizs | Eiffel-torony | sztrájk
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!