Elektromos járművek váltják fel a lovakat a világ egyik legősibb városában

Öszvérmegoldáshoz folyamodtak a jordániai Petrában az állatok jóléte és az UNESCO világörökségi helyszín állapotának megőrzése érdekében.

Tíz elektromos kisautó veszi át a tucatnyi hagyományosabb, állati meghajtású kocsik feladatát, melyek a turistákat szállították. A cserét az állatokkal szembeni bántalmazás miatt érkező kritikákra reagálva hajtották végre.

Jordánia ősi városában régóta lovak és öszvérek húzták a turisták kocsijait. A PETA állatvédő szervezet azonban 2018-ban kampányt indított az 1300 munkára fogott állat bántalmazásának megszüntetésére. A csoport szerint a lovakat és az öszvéreket gyakran  megverték, valamint sokszor nem kaptak megfelelő élelmet, vizet és árnyékot.

"Nincs környezetszennyezés, nincs füst és csökkent az állatkínzással kapcsolatos esetek száma" – mondta a regionális turizmusfejlesztési hatóság vezetője, Suleiman Farajat.

A projektet azért is üdvözölték, mert javítja a helyszín megközelíthetőségét a mozgáskorlátozottak számára. A fogyatékkal élők, illetve akiknek nehézséget okoz a hosszú gyaloglás, most már gond nélkül láthatják a csodálatos helyet.

A helyszínen azonban még mindig több száz állat dolgozik. A turisztikai hatóságok szerint az e-buggik száma a jövőben megduplázódhat – mindez a kereslettől függ, ami az utazási korlátozások miatt egyelőre meglehetősen alacsony.

A lovak és az elektromos járművek elviszik a turistákat a rózsaszínű "Siq"-en és a szurdokon keresztül, amely a nabateusok híres fővárosába vezet, és amelynek eredete az i. e. első századig nyúlik vissza. A sziklába vájt ősi város 2019-ben több mint egymillió látogatót vonzott. Egy távoli völgyben, homokkőhegyek és sziklák között fekszik, a nabateusok pedig egy arab törzs, melynek lakóházakat, templomokat és sírokat vájtak a homokkőbe.

A sivatagok hatalmas, elhagyatott tájak, melyek hol inspiráló, hol pedig egészen hihetetlen oázisokat, titkokat rejtenek. A sivatagokban azonban az ember is megcsillogtatta építészeti tudását az elmúlt évezredekben, ezek a rendkívüli építmények pedig ma is a végtelen homokdűnékben várják felfedezőiket.

(Forrás: EuroNews, fotók: Getty Images)

jordánia | megoldás | lovak | ősi | unesco

FOLYTASD EZZEL

Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod

10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod

Rendeld meg a Roadster magazin 14. számát!

Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom