Életműdíjjal tüntette ki Santiago Calatravát a magasházak és városi lakóhelyek tanácsa (Council on Tall Buildings and Urban Habitat, CTBUH). Ugyancsak életműdíjat kapott a szervezettől John Zils, a SOM mérnöke.
Mindkettőjüket a világszerte tervezett magasépületeikért ismerték el, és Calatrava (maga is képzett szerkezetmérnök) munkáját úgy méltatta Javier Quintana de Una, a CTBUH vezetője, mint amelyek világszerte meghatározzák a számos város látképét.
„Az építészet és a mérnöki munka nem pusztán műszaki szakmák, hanem művészi törekvések is, amelyek formálják városainkat és életünket
– fogalmazott Calatrava. – A szépség, a funkcionalitás és a fenntarthatóság beépítése a magasépületekbe elengedhetetlen olyan terek létrehozásához, ahol az emberek boldogulhatnak."
Calatrava a Lynn S. Beedle életműdíjat, Zils a Fazlur R. Khan életműdíjat kapta. Mindketten szeptemberben vehetik majd át az elismerést a CTBUH éves nemzetközi konferenciáján.
Calatrava munkáival világszerte találkozhatunk, annak mégis különleges varázsa van, ha a szülővárosában, Valenciában nézzük meg az egyik legismertebb épületcsoportját, a művészet és a tudomány kortárs szentélyét, a Ciudad de las Artes y las Cienciast. Spanyolország harmadik legnagyobb városának ez a területe ma már egyenrangú nevezetessége a többivel; és talán ahhoz is köze van, hogy 2022-ben Valencia volt a világ dizájnfővárosa.
(Forrás: Archinect, fotók: GettyImages, a nyitóképen a malmői Turning Torso toronyház)
Santiago Calatrava | dizájn | életműdíj | építészet
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!