Már nem milliókban kell gondolkozni.
Egy 1957-es évjáratú Omega Speedmaster karóra kelt el a napokban valami egészen felfoghatatlan összegért:
3,115 millió frankos (1,06 milliárd forint) rekordáron árverezték el a Phillips brit aukciósházban pénteken Genfben. Ez a legmagasabb ár, amelyet egy Omega óráért valaha is fizettek.
A leütési ár mintegy harmincszorosan haladja meg az előzetesen 80-120 ezer euróra becsült eladási árat. Szakértők szerint a karóra értékét jelentősen megnövelte, hogy az „tökéletes módon öregedett meg”, mivel nem elzárt és sötét helyen tartották, hanem állandóan viselték, többnyire tűző napsütésben, ami oda vezetett, hogy a számlap „egyenletesen erős csokoládéárnyalatúra érett”.
A CK2915-ös modellt csak 1957 és 1959 között gyártották, ezért a legkeresettebb Speedmasternek számít a gyűjtők körében.
A mostani rekordár kiugróan magasnak számít. Korábban egy ritka Omega Tourbillon tartotta a rekordot, amelyet 2017-ben 1,43 millió svájci frankért adtak el. 2018-ban a Phillips egy, egykor Elvis Presley tulajdonában lévő, gyémántkeretű Omega órát 1,81 millió svájci frankért értékesített.
(Forrás: MTI, Telex, fotók: Phillips)
óra | phillips | aukció | tourbillon | omega | drága
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!