A légitársaság másfél millió utast és több mint hetvenhétezer tonna rakományt szállított egy évtized alatt a magyar főváros és a közel-keleti metropolisz, Dubaj között, hozzájárulva ezzel a magyar turizmus és kereskedelmi kapcsolatok bővüléséhez.
Tízéves évfordulóját ünnepli az Emirates, ennyi ideje kapcsolja össze Budapestet a világgal. A légitársaság 2014-ben indított először járatokat a magyar fővárosba, és azóta több mint másfél millió utast szállított.
A világ legnagyobb nemzetközi légitársasága naponta közlekedő járattal köti össze a magyar utasokat Dubajjal, amelyhez szélestörzsű Boeing 777-es repülőgépeit használja. Az Emirates kiterjedt, több mint száznegyven célállomásból álló hálózata számos továbbutazási lehetőséget kínál Ázsiába, a Közel-Keletre, Afrikába, Ausztráliába, valamint a Csendes- és az Indiai-óceán térségébe. A szélestörzsű repülőgépek kapacitásának és az Emirates folyamatos budapesti járatainak köszönhetően jelentősen megnőtt a nemzetközi látogatók száma is, akik
felfedezhetik Magyarország páratlan szépségeit.
“Rendkívül büszkék vagyunk arra, hogy 10 éve repülünk Magyarországra, és nap, mint nap bizonyíthatjuk, hogy a repülés lehet jobb. Hálásak vagyunk a több mint 1,5 millió utasnak, aki bennünket tüntetett ki bizalmával. Szeretnénk köszönetet mondani partnereinknek, elkötelezett munkatársainknak és a repülőtéri hatóságoknak, akik lehetővé tették számunkra, hogy elérjük ezt a mérföldkövet. Magyarország az Emirates hálózatának nagyon fontos része, mi pedig innovatív termékeinkkel, világszínvonalú szolgáltatásainkkal és kiterjedt globális hálózatunkkal az elkövetkező években is arra fogunk törekedni, hogy a legmagasabb utazási élményt nyújtsuk utasainknak" – mondta Horváth Gábor, az Emirates magyarországi Country Managere az évforduló kapcsán.
„Örömmel ünnepeljük ezt a mérföldkövet az Emirates légitársasággal, amely úttörő szerepet játszott abban, hogy Budapest és Magyarország kapcsolatait erősítse Dubajjal, a Közel-Kelettel, Ázsiával és Ausztráliával. Izgatottan várjuk, hogy a következő években és évtizedekben további mérföldköveket ünnepelhessünk együtt” – tette hozzá Ritter Máté, a Budapest Airport járatfejlesztési vezetője.
Tíz év - tíz mérföldkő
Az Emirates magyarországi járatai továbbra is élénkítő hatással vannak az ország kereskedelmére, üzleti kapcsolataira és turizmusára. Az elmúlt évtizedben a légitársaság jelentős mérföldköveket ért el, ezek közül a tíz legfontosabb:
1. 2014 óta több mint másfél millió utast szállított az Emirates Budapest és Dubaj között.
2. Közel hétezer oda-vissza járatot üzemeltetett, amelyek a jól megválasztott menetrendnek köszönhetően könnyedén összekapcsolták Budapestet a légitársaság kiterjedt globális hálózatával.
3. A járatot kezdetben az Airbus 330-as típus szolgálta ki, ám a nagy kereslet miatt 2015 decemberétől már a háromszázhatvan férőhelyes Boeing 777-300ER típus közlekedik a Budapest-Dubaj útvonalon, amely elsőként kínált a magyar piacon First Class utaskabint a magyar fővárosból induló járaton.
4. Zökkenőmentes dubaji átszállással tett elérhetővé 80 ázsiai, afrikai és ausztrálázsiai célállomást, köztük a népszerű Maldív-szigeteket és Bangkokot.
5. Több mint hetvenhétezer tonna árut szállított a két nagyváros között, egyszerű hozzáférést biztosítva a gazdasági szereplőknek új, nemzetközi exportpiacokhoz.
6. Az elmúlt évtizedben a főbb exportáruk közé a gyógyszerek, a romlandó élelmiszerek és az autóalkatrészek tartoztak, amelyeket a legfontosabb exportpiacokra, többek között az Egyesült Arab Emírségekbe, Indiába, Kínába, Ausztráliába és Szaúd-Arábiába szállítottak. A legjelentősebb importáruk a gépalkatrészek, az elektronika, a gyógyszerek, a bőráruk, valamint a friss gyümölcsök és zöldségek voltak.
7. Az Emirates-Group kétszázkilencvenhat magyar állampolgárt foglalkoztat, köztük kétszáztizenegy légiutas-kísérőt és nyolc pilótát.
8. Több mint nyolcvanezer magyar állampolgár regisztrált az Emirates Skywards, az Emirates és a Flydubai díjnyertes hűségprogramjába.
9. Összesen tizenkét magyar film érhető el a légitársaság díjnyertes fedélzeti szórakoztató rendszerén, az Ice-on, amely több mint 6500 szórakoztató csatornát kínál az utasoknak.
10. 2014 óta működik az Emirates budapesti ügyfélkapcsolati központja, amely Dubaj után a légitársaság harmadik legnagyobb szolgáltató központja, és jelenleg több mint száz munkavállalót foglalkoztat.
(Fotók: Emirates)
légitársaság | érdekességek | utazás | repülés | történet
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!