Mol Campus és a felhőkarcolóba költöző házfoglalók

Március második felében ismét jön az Építészeti Filmnapok a Toldiban, a lakhatási válság globális aspektusával, összeköltöző amszterdami baráti családokkal és rövidfilmekkel a közös értékeink jegyében.

Idén 17. alkalommal rendezik meg a Budapesti Építészeti Filmnapokat, aminek minden évben más-más tematika van a fókuszában, így soha nem ugyan azt az élményt adja. Idén a fő irányvonal az ún. „Common Grounds”, vagyis a közös építészeti és emberi alapértékeinkre való reflektálás.

A filmfesztivál évről évre körképet ad a világot, a régiót és Magyarországot aktuálisan foglalkoztató építészeti kérdésekről, valamint találkozási pontként szolgál építészeknek, filmkedvelőknek és érdeklődőknek. Cél továbbá minél több hazai filmest az építészet és urbanisztika témái felé irányítani.

Az esemény közös nevezője ugyan az építészet, azon belül viszont szabadon váltja témáit: egyformán foglalkozik az épületek közérthetővé és befogadhatóvá tételével, a közösségeket erősítő terekkel, a művészet, a design és a tudomány összefogásával, kimerülő erőforrásokkal és energiakrízissel vagy építészportrékkal.

Rehabilitálandó rozsdaövezetekről is gyakran forgatnak a filmesek, ez a téma pedig Budapesten folyamatosan aktuális lesz a következő években.

A Skin of glass című nyitófilm Denise Zmekhol rendező néhai édesapjának leghíresebb munkáját, egy „modernista üveg felhőkarcolót örökíti meg, melyet házfoglaló családok százai laknak. A film szembenéz a globális lakhatási válság brutális valóságával: a világon minden hatodik ember házfoglaló.”

A fesztivált vasárnap a Living Together című film zárja, amely a De Warren lakószövetkezet létrejöttét kíséri végig. Egy amszterdami baráti társaság arról álmodik, hogy fenntartható módon, megfizethető áron élhessenek együtt – ebből születik meg később a város első, erre a célra épített lakásszövetkezete, számtalan kihívás árán.

A Kortárs Építészeti Központ szervezésében megvalósuló Budapesti Építészeti Filmnapok keretében már közel 500 filmet mutattak be az elmúlt 16 évben.

Idén ismét a Toldi Moziban rendezik meg az eseményt, március 20-23-ig.

(Nyitókép: A clevelandi Rock and Roll Hall of Fame and Museum, Unsplash, illusztráció)

építészeti filmnapok | program | film | építészet | mozi | toldi mozi

FOLYTASD EZZEL

Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban

Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Rendeld meg a Roadster magazin 19. számát!

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban
Hirdetés