Egy többen törekednek tudatosan a fenntartható utazásra. Azoknak, akik ebben a szemléletben válogatják meg úti céljaikat, sokat segíthet a svéd Hemsol napelemek gyártásával és forgalmazásával foglalkozó cég legfrissebb kutatása.
Az Európai Környezetvédelmi Ügynökség, az Odyssee-Mure Project és az energiaintézet adatait felhasználva a Hemsol megalkotott egy indexet, amely a megújuló energia részarányával, az újrahasznosítás arányával és a szén-dioxid-kibocsátással is kalkulál. Így állították fel a legzöldebb európai országok rangsorát.
A lista élére Norvégia került. Az egy főre jutó viszonylag magas széndioxid-kibocsátás ellenére Norvégia energiájának nagy része megújuló forrásokból származik. Mi több, az ország kormánya elkötelezett amellett, hogy
a fejlődő országok is hozzáférhessenek a tiszta és fenntartható energiához.
A második helyen Ausztria szerepel, köszönhetően annak, hogy Európában ott a legnagyobb a tömegközlekedés utasforgalma. A bronzérmes Finnország lett klímatörvénye miatt. A rangsor ugyanakkor bizonyítja azt is, hogy különösen az észak-európai országok az elkötelezettek a fenntarthatóság iránt.
Ez Európa tíz legzöldebb országa:
-
- Norvégia
- Ausztria
- Finnország
- Izland
- Svédország
- Észtország
- Németország
- Luxemburg
- Svájc
- Szlovénia
(Forrás: TimeOut, fotók: Getty)
úti cél | toplista | rangsor | környezetvédelem | fenntarthatóság
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!