A városnézés a leghatékonyabb mód megismerni egy új kultúrát, ugyanakkor számos rejtett költséggel is járhat. Éppen ezért a CN Traveller szerkesztői a saját tapasztalataik és a Post Office adatalapú gyűjtése alapján összeállították azt a 18 legolcsóbb európai várost, amit megéri felkeresni, vagyis kínál elég látnivalót. A sajátos best of középmezőnyében Budapest is felbukkan.
Érdekességképpen a szaklap azt is elárulta, hogy Európa legdrágább városa Amszterdam, immár másodszor egymás után. Ezzel a holland fővárostól el is búcsúzunk, és megnézzük, melyik 18 helyszínt javasolják városnézésre!
Vilnius, Tirana, Isztambul
A litván főváros nemcsak olcsó, de az egyik legalulértékeltebb helyszín is, amit bőven megéri felkeresni.
Albánia pár éve még finoman szólva sem volt turistaparadicsom, ez azonban kezd megváltozni, és most ne csak a viszonylag közeli Magyarországra gondoljunk, de a brit turisták is egyre gyakrabban keresik fel. Intő jel ez, addig keressük fel az országot, amíg még ilyen olcsók a szállások, és őszinték a színpompás, mozgalmas hétköznapjai!
Dobogós lett ugyanakkor egy jól bevált úti cél, Isztambul is. Vallások, kultúrák, kontinensek, fűszerek találkozása, és persze egzotikus áruktól roskadozó bazárok várnak – csak nehogy túl drága legyen hazaszállítani a zsákmányt!
A top tízbe Krakkó, Mostar, Lisszabon, Athén, Riga, Zágráb és Lille fért még be.
Budapest a Post Office adatalapú listáján hetedik lett, míg a szaklap által szerkesztett változatban a 11. helyre futott be. A szerkesztők tényleg tudják, mit beszélnek: azt ajánlják, menjünk messze a tipikus turistacsapdáktól, és rengeteg rejtett kincset találunk, meglepően olcsón. Kiemelik még a város „hihetetlen építészeti örökségét”, a pesti és budai sétákat, és a csodás, de megfizethető hoteleket. A Post Office 310 fonttal, azaz bő 140 ezer forinttal számol egy Budapest-látogatásra.
A teljes listára felkerült még az ausztriai Klagenfurt, egy újabb litván város, Kaunas, az albániai Berat, az erdélyi Brassó, a bolgár főváros, Szófia, a törökországi Izmir, végül a georgiai Tbiliszi.
Budapest nemrég egy New York-i központú közösségi oldal kínálatába is bekerült, a felfedezésre érdemes helyek és programok meglepően hosszú listájával.
(Fotók: Getty Images, Unsplash)
turizmus | utazás | vilnius | budapest | Európa
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!