Nem alaptalan a zsigeri gondolat, hogy az Egyesült Államokban többet lehet keresni, de nem minden esetben igaz. Milyen országok és szektorok jelentenek kivételt?
Amerikát nem véletlenül tartják a lehetőségek hazájának, számtalan történet szól arról, hogy kemény munkával, kitartással bárki megcsinálhatja a szerencséjét. A világ egyik legbefolyásosabb és leggazdagabb országa, olyan világmárka-nagyvárosokkal, mint New York, Los Angeles vagy San Francisco.
Különösen igaz a gazdagságról szóló „hiedelem” a tech szektorban: tavaly az AI modelleket tréningező mérnökök átlagosan 300 ezer dollár körül vihettek haza, míg ugyanezért Európában legjobb esetben is százezer eurót fizettek (Svájc), de még inkább „csak” negyvenezer euró körül (Németország, Hollandia).
Másfelől az átlagba nemcsak a világvárosok és a legmenőbb iparágak tartoznak, így aztán a jelenleg 59 228 dolláros amerikai átlagfizetést több mint egy tucatnyi európai ország (Svájc, Izland, Luxemburg, Norvégia, Belgium, Ausztria, Németország, Hollandia, Dánia, Finnország, Svédország, Írország és Franciaország) is megelőzi – írja az Euronews.
Az Eurostat adatai alapján 2022-ben az EU-ban és az eurózónában egyaránt négy százalékkal nőttek a bérek – de melyik az a négy ország, ami a legelöl áll e téren?
(Forrás: Euronews, fotók: GettyImages, nyitókép: Zürich drámai látképe)
Európa | izland | amerikai egyesült államok | fizetés | norvégia
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!