Ezek a sztorik téged is meglephetnek

Gyakorlatilag az élet minden területén belefuthatunk olyan izgalmas történetekbe, amelyek első hallásra rendkívül váratlanul érnek minket. Az informatika világában is bőven akad olyan sztori, amely számtalan alkalommal sokkolta már az emberiséget.

 

Néhány szó a vírusokról

 

Nem árt tisztában lenni azzal, hogy milyen programokkal vagyunk nap mint nap körülvéve. A tájékozódáshoz olykor jól jöhet a hozzáértő segítség. Datatrans szakemberei elkalauzolnak minket az informatika útvesztőjében, hogy vírusoktól mentesen, biztonságban használhassuk készülékeinket. Szakértelmüknek hála valóban kiélvezhetjük az elektronikai eszközeink előnyeit.

 

Igazság szerint havonta körülbelül 6000 újdonsült számítógépes vírus aktivizálódik, melyek újonnan kerülnek a napvilágra. A legelső verzió már 1983. novemberében megszületett, mely “Elk Cloner” néven vált ismertté. Maga a vírus kifejezés és későbbi elnevezés a program elterjedési módja miatt maradt meg a köztudatban. Akkoriban floppy lemezeken vándorolt korlátok és felügyelet nélkül egyik gépről a másikra.

 

Szintén sokkoló adat, hogy az efféle vírusok közel 20%-a szervezetbűnözésből fakad. A cyber bűncselekmények egyre nagyobb léptéket öltenek napjainkban, ezért fokozott figyelmet fordítanak rájuk a nemzetközi jogrendszerben és a büntetőjogban egyaránt.

 

Hatalmas információhalmaz apró kütyükbe zárva

 

Az adatok tárolása sarkalatos pont a számítógépeinket illetően, hiszen ma már rengeteg információt kívánunk megőrizni akár magán jellegű adatokról, akár munkaügyi dokumentumokról beszélünk.

 

A mai kor felhasználói szinte el sem tudják képzelni, hogy milyen volt akkor, amikor még nem tudtunk mindent egy bárhonnan elérhető felhő alapú rendszerbe feltölteni, vagy nem lapult minden táskánkban egy pendrive. Az első merevlemez, amely 1979-ben készült el, csak 5 Megabyte adat rögzítésére volt képes.

 

Manapság az 1024 Gigabyte mondhatni alapvető elvárás, amelyet egy szimpla notebookban is biztosítani kell. És ha már a döbbenetes értékeknél tartunk, akkor érdemes ide sorolni az IBM egy meghatározó újítását. Ugyanis ők állítottak elő egy olyan chipet, amelyen 30 milliárd tranzisztor, vagyis félvezető eszköz van. Ez a szerkenytű mindössze akkora, mint egy átlag mutatóujj hegye. A méretcsökkenés egyik szerepe, hogy növelhessék a teljesítményt.

 

Hogyan használjuk a gépeket?

 

Ha a gép kijelzője előtt ülünk, percenként nagyjából 7-et pislogunk. Ez a szám képernyőmentes közegben alapvetően 20 körül mozog. Amikor például aranyos kiscicás videókat nézünk, az sem kizárt, hogy mindössze 1 pislogás történik 1 perc alatt.

 

Ha már a böngészés a téma, azt is megállapították, hogy 6 weboldalból legalább 5-nek van némi köze a felnőtt tartalmakhoz. Ebből kifolyólag azonnal megérthetjük, hogy miért kavar nagy port a gyerekek internetezési szokása. Bárhogy is használjuk gépeinket, legyünk mindig elővigyázatosak és kezeljük helyén még az elképesztő sztorikat is!

(Szponzorált tartalom)

pr

FOLYTASD EZZEL

Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú

Salalah – A téli üdülések új slágere

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
A csendes luxus titka: ismerd meg a Falconerit!
Hirdetés
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom